🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоРобота
6 січня 2025, 12:30
2025-01-06
Кар'єрна коучка з України порадила 7 скриптів для ChatGPT, які допоможуть знайти роботу у 2025
Коучка з розвитку кар'єри топменеджерів Інна Калініна розповіла, що поділяє думку американських колег, які вважають, що за 2–4 роки штучний інтелект може повністю замінити кар’єрного консультанта. Як доказ цього, вона вказала на ті можливості, які вже зараз пропонує ChatGPT.
За словами кар'єрної коучки, кандидатам, які шукають роботу у 2025 році, варто запам’ятати такі промпти.
Для оптимізації резюме
Промпт: У мене є резюме, адаптоване для [Industry]. Проаналізуй моє резюме й допоможи мені оптимізувати його для [Role in Industry]. Ось моє резюме [додайте файл]. На які ключові слова варто звернути увагу і як зробити мій досвід більш релевантним для цієї посади?
Водночас варто додати ключові вимірювані релевантні результати.
Для створення cover letter
Промпт: Я подаюся на позицію [Job Title] у [Company Name]. Допоможи створити ефективний персоналізований супровідний лист, який підкреслить мої навички [Your Skills] і досвід роботи [Type of Companies].
Варто видалити всі зайві символи та перевірити, чи лист дійсно персоналізований.
Для пошуку вакансій
Промпт: Я маю навички у [Your Skills] і шукаю [бажаний тип] вакансії. Допоможи знайти пропозиції, які відповідають моєму досвіду.
Для підготовки до співбесіди
Промпт: У мене запланована співбесіда на позицію [Job Title] у [Company Name]:
Допоможи підготувати перелік запитань і відповідей, які можуть бути актуальними для цієї ролі.
Допоможи підготувати мені зустрічні запитання до [Job Title Interviewer] у [Company Name], релевантні для бажаної ролі [Job Title].
Для створення Follow-up листа
Промпт: Я [дата] проходив співбесіду на позицію [Job Title] у [Company Name]. Допоможи скласти follow-up лист, який підтвердить мою зацікавленість у позиції та підкреслить мої ключові навички у [Your Skills], ось мої нотатки з цієї зустрічі [додати файл].
Для розширення нетворку
Промпт: Я хочу розширити мережу контактів з професіоналами, які працюють у [Industry]. Допоможи скласти дружне персоналізоване і професійне повідомлення для LinkedIn, щоб ефективно розпочати комунікацію.
Для підготовки до перемовин щодо нової роботи
Промпт: Я отримав пропозицію роботи [Job Title] у [Company Name] і хочу обговорити умови. Які ключові пункти потрібно підняти під час переговорів, щоби забезпечити справедливі умови?»
«Ваша кар’єра може вийти на новий рівень завдяки правильним інструментам. Однак пам’ятайте: ШІ — це лише інструмент, але ваша проактивність, вміння вести живу комунікацію та витримувати конфлікти — дійсний ключ до результату, і саме в цьому цінність роботи з кар’єрним коучем», — відзначає Інна Калініна.
Нагадаємо, що раніше кар'єрні експерти відзначили, що за останні кілька років середня довжина резюме збільшилася майже вдвічі. Вони вважають, що до цього призвело активне використання ШІ-інструментів. Хоча технологія може допомогти у складанні та перевірці резюме, ШІ також може нести в собі певні ризики.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.