🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікНавколо IT
9 грудня 2024, 09:30
2024-12-09
Увійти у QA. Айтівці порадили світчерці, яка вирішила змінити стоматологію на тестування, чи варто наразі починати розвиток у QA і що для цього потрібно
Адміністраторка у стоматологічній клініці Марія Будьонна наважилась до змін у своєму житті та вирішила розпочати розвиток у сфері QA. Вона почала активно вивчати основи тестування й попросила допомоги в айтівців. Але, крім практичних порад, не всі вважають її вчинок правильним. Як вважають IT-фахівці, чи варто наразі підкорювати напрям тестування.
Марія розпочала свій шлях до QA маленькими кроками:
Почала з базових речей, адже, за її словами, зрозуміла, що навіть прості знання можуть стати гарним фундаментом.
Попросила брата показати ази написання HTML.
Попросила порад та настанови від досвідчених колег з QA.
Бути чи не бути
Дехто з айтівців щиро радіє сміливості дівчини та бажає їй успіху:
«При жодних обставинах не здаватись, не відступати від навчання та не робити довгих пауз», — наголошує Junior Frontend React Developer, Web3 Артем Гвоздов.
«Продовжуйте, не зациклюйтесь на тому, що дуже незрозуміле, продовжуйте і потім з додатковими знаннями перечитуйте ту незрозумілу тему, і найголовніше — завжди все, що прочитали, перевіряйте, роблячи руками! Бо все прочитане вилетить із голови, якщо не було дій руками та помилок із подальшим розбором!», — підтримує Марію Python Engineer Сергій Андрієвський.
Проте є й такі, що скептично ставляться до входу в IT, а зокрема, QA зараз. Аргументи, які наводяться, наступні:
«Якщо мета покращити фінансове становище, а не саме стати QA, бо хочеться саме цього — то дійсно на зараз це не найкраща ідея», — вважає Quality Assurance Engineer в Unifly Сергій Врублевський.
«Чесна порада: не йдіть в QA. Оберіть щось більш популярне (порівняйте кількість вакансій)», — зауважила Senior Product Manager Віра Чеснокова.
«Як говорив класик — „астанавітєсь“! Не витрачайте час безглуздо як десятки тисяч попередників. Зараз не час для ІТ», — вважає Sales Analyst Михайло Шматок.
Якщо все ж таки бути — що робити
Senior Frontend Developer Ігор Сторожук наголосив, що 50% того, що треба — це англійська.
Software QA Engineer Анастасія Дика радить звернути увагу на безоплатні курси, зокрема, вона навела приклад із 16 можливих від провідних компаній і менторів:
«Навіть для виробників трун і пам’ятників я писав тексти». Як стати game-тестувальником під час війни: історія колишнього металурга, страховика, копірайтера
34-річний Андрій Зубков під час війни увійшов в IT, докорінно змінивши свою кар'єру і буденне життя. Тепер він QA Engineer у компанії Pingle Game Studio — тестує ігри. А до цього працював на металургійному комбінаті, в страхуванні та навіть копірайтером. Свою історію про вхід в нове життя Андрій розповів dev.ua.
«Я не шукав роботу, мене звабили. Team Lead мене змусили стати». Історія Senior AQA, який увійшов в IT у 39 років, і вже 10 років про це не жалкує
Діма Наумов — Senior AQA в Capgemini Engineering. 10 років він працює тестувальником, і готовий ламати всі можливі стереотипи про вхід в IT. Діма став айтішником у 39 років, залишивши успішну кар'єру в фінансовому світі та продажах.
Свою історію чоловік розповів dev.ua.
«Я вигоріла настільки, що вже не могла дивитися на комп'ютер». Історія QA-інженерки про великі гроші, безглузді купівлі, вигорання та дауншифтинг
Хмельничанка Олена Шеліна ― айтішниця, яка настільки вигоріла на роботі, що вирішила покинути IT-сферу та докорінно змінити своє життя. За 9 років роботи в IT дівчина пройшла всі ступені кар’єрного зростання, змінила кілька компаній і навіть напрямів. Та прокинувшись одного ранку, вирішила, що більше не зможе виконувати свою роботу якісно. Дівчина переїхала в село, завела господарство та повністю змінила професію. Розповідаємо її історію.
«Треба вірити в себе та йти (чи хоча би лежати) в бік своєї мети». Історія бухгалтерки, яка стала розробницею та виросла до Team Lead і ментора
Немає більш слушного часу для змін, аніж сьогодні. Шлях до професії мрії може бути ретельно спланованим зі шкільної парти або тернистим і сповненим пригод. Своїм досвідом переходу з позиції бухгалтера в ІТ-компанії до frontend-розробниці на проєкті в ній же ділиться Наталія Сингаєвська, Frontend Engineer у Levi9. Вона знайшла своє призначення та за чотири роки зросла зі стажистки до Team Lead на проєкті в Лондоні.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі