😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Ігор Вишневський Робота
10 лютого 2025, 10:20
2025-02-10
«Cтільки вкладався в розвиток, вчився, прокачував скіли, а почув — вибачте, ви overqualified!». Айтівці дискутують, чому отримують таку відповідь на співбесідах
HR Business Partner Вікторія Захарова поділилася історією кандидата, який отримав відмову через те, що був overqualified для однієї з вакансій, і поцікавилася у ІТ-спільноти, чи часто її представники стикалися з аналогічними кейсами у своїй кар’єрі.
HR Business Partner Вікторія Захарова поділилася історією кандидата, який отримав відмову через те, що був overqualified для однієї з вакансій, і поцікавилася у ІТ-спільноти, чи часто її представники стикалися з аналогічними кейсами у своїй кар’єрі.
«З цим до мене на консультацію прийшов кандидат. Каже: це добило мене остаточно. Я взагалі перестав розуміти, що відбувається з ринком. Я ж стільки вкладався в розвиток, вчився, прокачував скіли. І тепер це стало мінусом? Це що означає? Що висококваліфіковані спеціалісти вже не потрібні? Що мені тепер працювати за три копійки?», — навела слова одного з кандидатів рекрутерка на своїй сторінці у LinkedIn.
Вікторія Захарова поставила колегам з ІТ-спільноти питання, чи справді визначення overqualified відповідає реаліям, і чи можливо якимось чином уникнути подібних ситуацій. Батато айтівців відповіли, що теж стикалися у своїй практиці з подібним, а деякі пояснили і мотиви відмови з боку роботодавця.
«В останніх декількох співбесідах після фінальних колів отримував саме таке — типу у вас не буде тут такого розвитку, ми вражені вашими знаннями… Тепер про досвід як розробник мовчу, і те, що служив в ЗСУ теж. Бо сам не знаю, чим не підійшов. Трішки це все вганяє в депресію. Людині потрібна робота, і вона показує свої навички. Теж нічого не розумію, рухаюся далі… Я думаю, що хочуть найняти раба на позицію джуна з скілами мідла+ на зп прибиральника в 300-400 баксів…», — поділився своїм досвідом спеціаліст з QA automation Максим Подоляк.
«Я отримував такі оцінки кілька разів, причому завжди це була оцінка резюме, а не співбесіди. Я взагалі не засмутився, чудово розумію, звідки ростуть ноги. Це безглузде формулювання, вигадане роботодавцем, щоб збити очікування із зарплати, всі попередні 2 роки HR і роботодавці цим займаються. Зрозуміло, якщо в резюме багатий досвід — кандидат мало не запросить», — бачить такі мотиви Senior С/C++ Software Engineer Вадим Ященко.
«Чув таке в свою сторону. Як на мене, тут цілком підійде аналогія із цвяхами і мікроскопом. Якщо у бізнесу є потреба, яку цілком може закрити Middle спеціаліст із відповідним фінансовим запитом і амбіціями по росту, навіщо туди брати Senior спеціаліста з відповідними амбіціями (в першу чергу професійними), які бізнес навряд покриє?», — каже Talent Acquisition Specialist Андрій Хоменко.
Дехто з айтівців, втім, бачить цю ситуацію цілком нормальною і не шукають тут жодних «підводних каменів».
«Взагалі — це нормальна відповідь. Брати оверкваліфаєд людину — це завжди ризик для компанії. Таку людину навряд будуть мотивувати поточні задачі. Тому що на таких задачах вона вже не зможе зростати. Я фантазую, що зараз можуть частіше з цим відмовляти, бо більше людей з різними рівнями погоджуються шукати собі роботу в рівнях нижче виключно для того, щоб просто знайти собі роботу», — вважає QA Team Lead Петро Тарасенко.
Раніше ми вже розбирали подібні ситуації. Зокрема, рекрутерка Юля Лозинська аргументувала, чому вона вважає відмову досвідченим кандидатам, які претендують на позицію з нижчими вимогами, поважною причиною.
«Сподіваюсь, ви в курсі, що мені відмовили через недостатній досвід?». Розробник, тестове якого тімлід назвав найкращим, отримав відмову від HR без жодних співбесід — нібито через недостаню кількість досвіду в резюме
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі