CEO «Київстар» Олександр Комаров повідомив, що мережа мобільного оператора збільшить рівень стійкості роботи в умовах відключення електроенергії.
«Потрібно забезпечувати більш високій рівні стійкості мережі. І тут ми рухаємося… у другому кварталі в теорії буде близько до 10 годин. Це в теорії. На практиці більша частина сайтів буде триматися від шести до восьми годин, навіть під час блекаутів. І зараз вже вся мережа тримається більше чотири години», — пише Interfax, посилаючись на повідомлення Олександра Комаров, який він дав на організованій Європейською бізнес асоціацією дискусії Global Outlook: Enduring Change в середу в Києві.
Масштабну програму зі зміни джерел безперебійного живлення на мережі фіксованого інтернету, як зазначає президент «Київстар», планують завершити у другому кварталі. Планується заміна близько 90 000 приладів. Для сталої роботи в спектрі 2100 МГц компанія вже побудувала 1500 базових станцій і 2300, які необхідні для роботи в смузі.
Серед перепон, які можуть завадити планам прискоренню інвестицій, про які говорить Комаров, та підвищенню стійкості роботи мережі, інфляція, ріст цін на метал, дефіцит робочих ресурсів, проблеми з переміщенням по території України, які виникають у чоловіків призовного віку.
В листопаді 2024 року Володимир Лутченко, технічний директор компанії «Київстар» повідомляв, що готуватися до блекаутів в компанії почали ще з липня 2022 року. Ще у липні 2022 розмістили перші замовлення на батареї, а у вересні того ж року почали активну заміну. Закуплені АGМ-батареї вже відслужили і компанія заміняє їх на ємкі літій-ферум-фосфатні акумулятори. Тоді повідомили, що вже замінили 125 000 таких АGМ-батарей.
З початку повномасштабної війни «Київстар» здійснив значні інвестиції для забезпечення енергонезалежності. Починаючи з 2022 року компанія вклала понад 1,9 млрд грн у цей напрям, щоб забезпечити максимальну безперебійність послуг.