🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олег ОнопрієнкоГаряченьке
20 березня 2025, 16:12
2025-03-20
Дослідження Skylum і VP Team виявило, хто з українських айтівців найщасливіший — вашому RnD-інженеру не завадять обійми
Skylum і VP Team провели велике дослідження поточного стану української ІТ-індустрії, зокрема чинники, які впливають на рівень задоволеності працівників, їхні потреби та причини через які айтівці змінюють поточне місце роботи.
Skylum і VP Team провели велике дослідження поточного стану української ІТ-індустрії, зокрема чинники, які впливають на рівень задоволеності працівників, їхні потреби та причини через які айтівці змінюють поточне місце роботи.
У межах дослідження винайшли індекс щастя українського айтівця, що базується на таких показниках, як задоволеність заробітною платою та бенефіти від компанії. Результат показав, що найбільш нещасливими на поточному місці роботи є фахівці таких професій: проєктні менеджери (6,27), RnD-інженери (6,55), продакт-менеджери (6,91) та QA-спеціалісти (6,92).
Щасливіше працюється на таких позиціях: продуктові маркетингові аналітики (8,03), Solution Architect (7,74), Engineering Manager (7,6) Tech Lead (7,66).
Серед найвпливовіших факторів по зміні роботи більшість айтівців вказали кращу фінансову вигоду, яку вони можуть отримати в іншій компанії. Цей показник чітко корелюється з рівнем щастя і заробітною платою. Так 94% найнещасливіших проєктних менеджерів вказали, що покинути теперішнє місце роботи їх простимулює кращий фінансовий офер, оскільки індекс задоволеності чинними фінансовими умовами в них найнижчий — 6,24. У RnD-інженерів цей показник склав 6,34 і 92% фахівців насамперед орієнтуються на кращі фінансові умови.
Цікаво, що 86% продуктових маркетингових аналітиків також схильні змінити місце роботи, якщо надійде краща фінансова пропозиція, хоча, загалом вони мають високий рівень щастя — 8,03 й один з найбільших рівнів задоволеністю заробітною платою — 8,17. Найкраще у фінансовому плані себе почувають Solution Architect з показником задоволеністю грошовим забезпеченням у 8,21.
«Для когось це виглядає дико: як це застрягнути на одному місці?». Історія кар’єрного злету IT-фахівчині, яка вже 10 років працює в одній компанії й вважає за щастя потрапити в IT відразу після вишу
UPD. «Це тільки початок» — розробники S.T.A.L.K.E.R. 2 випустили черговий масивний патч, який покращує поведінку мутантів, і опублікували новий трейлер
Підключай Megogo зі знижками за акційними тарифами.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі