🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікSpaceTech
19 грудня 2024, 08:06
2024-12-19
9 місяців замість восьми днів. Астронавти, що застрягли на МКС, поки не зможуть повернутись на Землю
У вівторок 16 березня NASA повідомила про чергову затримку, через яку двоє американських астронавтів, які вже на кілька місяців застрягли на Міжнародній космічній станції, поки не повернуться додому.
Бутч Вілмор і Суні Вільямс — астронавти-ветерани — прибули на МКС ще у червні на космічному кораблі Boeing Starliner. Вони мали провести вісім днів в орбітальній лабораторії, проте на Землю вони й досі поки не повернуться, повідомляє NASA в блозі. Причиною стали проблеми з силовою установкою Starliner, які виникли під час польоту.
У вересні астронавт NASA Бутч Вілмор помітив дивні звуки, що виходять з динаміка всередині космічного корабля Boeing Starliner. Поки незрозуміло, що спричиняло дивний і дещо моторошний шум. Під час польоту до космічної станції Starliner підтримує з нею зв’язок за допомогою радіочастотної системи. Однак після стикування зі станцією звук передається через кабель.
Космічне агентство проводило інтенсивні випробування Starliner протягом кількох тижнів, проте вирішило повернути корабель на Землю без астронавтів. Передбачалось, що Вілмор та Вільямс, які застрягли на МКС, зможуть повернутись додому разом з членами місії SpaceX під назвою Crew-9, пише Sciencealert.
Наприкінці вересня на МКС прибула місія Crew-9 із двома астронавтами та двома вільними місцями для залишенців. Планувалося, що всі четверо повернуться додому в лютому 2025 року. Проте у вівторок NASA повідомило, що Crew-10, який повинен замінити замінить Crew-9 і пару, що застрягла, тепер буде запущено не раніше березня 2025 року. Обидві команди повинні будуть залишаться на борту протягом «періоду передачі».
«Ця зміна дає командам NASA і SpaceX час для завершення обробки нового космічного корабля Dragon для місії», — йдеться в повідомленні NASA.
В підсумку, Вілмор і Вільямс, ймовірно, проведуть у космосі більше дев’яти місяців, а не вісім днів, як планувалося спочатку.
В листопаді після стикування російського корабля з Міжнародною космічною станцією для доставки припасів космонавти повідомили про неприємний запах й одягли захисне спорядження.
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.
Потрібне щось надійне та стабільне в хаотичному світі? Зверніть увагу на гравітацію: вона була однакова завжди
Дослідники темної енергії довели, що одна з основних сил — гравітація — залишалася константою завжди. Це значить, що Ейнштейн був правий, а нам доведеться розбиратися, що саме стоїть за нинішнім розширенням Всесвіту. Universe Today публікує велику історію про це відкриття. dev.ua дає основне.
Космічний шпигун: що відомо про В’ячеслава Ониська, якого СБУ взяла за держзраду, і які дані він міг передавати ворогу
5 серпня на сайті СБУ з’явилася новина про те, що слідчі Служби повідомили про підозру колишньому заступнику керівника Головного управління розвідки Міноборони.
За даними слідства, генерал-майор «передавав російським спецслужбам таємну і цілком таємну інформацію щодо актуальної військово-політичної ситуації в нашій державі, … переправляв окупантам закриті дані про заходи, які проводять ЗСУ, та інші підрозділи українських Сил оборони для відсічі збройній агресії». Цим генералом-майором виявився такий собі В’ячеслав Онисько, який працював у космічній галузі України. Що саме робив Онисько, за який напрям відповідав і наскільки його робота може нашкодити Україні — в матеріалі dev.ua.