Вікторія ГорбікТаке життя
13 травня 2023, 13:02
2023-05-13
Учні з Івано-Франківська розробили інформаційну платформу про євреїв. Що можна там знайти
Команда учнів Івано-Франківського фізико-технічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради створила платформу, на які буде міститись інформація про історію єврейської спільноти Станиславова/Станіслава.
Школяр Ілля Герега, який займавля IT-розробкою проєкту, розповів dev.ua подробиці.
Команда учнів Івано-Франківського фізико-технічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради створила платформу, на які буде міститись інформація про історію єврейської спільноти Станиславова/Станіслава.
Школяр Ілля Герега, який займавля IT-розробкою проєкту, розповів dev.ua подробиці.
Про Jewish Stanislaviv
Платформа створена в рамках міжнародного проєкту щодо збереження локальної єврейської спадщини та фінансується Європейським Союзом. Навчальний заклад обрали модельною «зразковою» школою, а сам проєкт тривав з грудня 2022 р. по травень 2023 р.
Про Model School («Зразкова Школа»)
Model School («Зразкова Школа») є частиною спільного проєкту «Збереження єврейських кладовищ» організацій Centropa, Фонд єврейської спадщини (FJH) та Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ (ESJF), який спрямований на збереження, захист і підвищення обізнаності суспільства про локальну єврейську спадщину.
Школярі зібрали інформацію, з якої люди можуть більше дізнатись про єврейську громаду з часів заснування Івано-Франківська по сьогодення. На сайті містяться історичні дані про голокост, єврейський цвинтар (Jewish Cemeteries) та спільноту «Євреї Станіславова».
На сайті є карта, на якій відмічено різні місця і будівлі, а також багато статей і різної інформації, повʼязаної з євреями.
Як створювали платформу
За словами Іллі, ідея про створення сайту надали організації, що фінансують проєкт лише в загальних рисах. За їх задумом, це мала бути карта з місцями. Вже в процесі роботи команда прийшла до думки додати свого роду блог, різні розділи на платформу, а також «зробити багато чого цікавого, щоб полегшити і покращити користування сайтом».
Юний розробник поділився, що платформа створена за допомогою бази даних sqlite мовою Python.
«Все зроблено максимально просто, тому що це не той проєкт, де можна було б десь розігнатись, так би мовити», — зазначив школяр.
Він повідомив, що в процесі розробки використав стороннього провайдера для карт, mapbox, який створений на основі openstreetmap.
Про команду
У розробці взяли участь школярі з Івано-Франківська. Керівником команди та координатором від навчального закладу став вчитель історії Андрій Яворський.
Розробкою IT-складової займався учень 11-го класу Ілля Герега. Він же став і автором сайту. Це не перша розробка на рахунку Іллі. Раніше він створив вебсканер для пошуку вразливостей, з яким здобув перемогу на міжнародному шоу-інновацій INOVA 2022.
Ілля Герега (Фото з особистого архіву)
Над аудіоописом деяких місць працювали Байдюк Кіра (11 клас) та Герега Софія (9 клас), під керівництвом Базовського Сергія. Авторкою фотоматеріалів для сайту стала одинадцятикласниця Кароліна Бортей.
Про гроші
Платформа безплатна для користувачів. За словами Іллі, європейська організація виділила близько 100 000 гривень. Як він повідомив, основні кошти були витрачені на сервер та знімання кількох відео для платформи та презентацій.
«Є й інші витрати, але я цим особисто не завідував, знаю лише за ІТ частину», — зазначив хлопець.
Про плани та розвиток
Хлопець говорить, що після запуску та презентації проєкт буде жити далі та з часом доповнюватись новою інформацією.
Витіснити російські статті з пошуковика українця. Блогерка створила платформу «Друкарня», що збільшує кількість українського контенту в інтернеті. Як працює сервіс
«Льох для міських жителів». 17-тирічна хмельничанка створила екохолодильник: як він працює, де можна використати технологію та за що вона вдячна коронавірусу
Сімнадцятирічна випускниця Славутського ліцею на Хмельниччині, МАНівка Єлизавета Герасимчук, створила прототип екохолодильника, який працює від сонячних панелей та акумуляторів. Прототип дівчина презентувала на багатьох українських конкурсах та олімпіадах. Зокрема, попри повномасштабну війну росії в Україні, Ліза посіла третє місце у категорії Технічні науки, підкатегорія авіа- та ракетобудування, машинобудування і робототехніка, у фіналі щорічного Конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук України, та може взяти участь у міжнародних олімпіадах і конкурсах від МАН.
dev.ua вона розповіла подробиці розробки та наступні ідеї, а також свої плани на наукове майбутнє.
17-річний школяр розробив дрон-міношукач замість вічного двигуна, щоб допомогти саперам. Як він працює та як виглядає
Україна непереможна, якщо навіть у час військового вторгнення українці різного віку не перестають вчитись та створювати розробки, які допомагають і військовим, і цивільним громадянам. Цього разу героєм нашого матеріалу став школяр-старшокласник з ліцею КПІ Ігор Клименко, який розробив дрон-міношукач. Надихнула його на розробку війна, яка почалася ще вісім років тому.
З проєктом дрона-міношукача торік в Малій Академії Наук (МАН) школяр дістав друге місце, в цьому році — перше місце. Зараз готується далі до всеукраїнського етапу. Найзначніша винагорода — золото на Malaysia Technology Expo, одній з найбільших щорічних виставок технологій та інновацій у Південно-Східній Азії, та срібло на виставці винаходів в Женеві The International Exhibition of Inventions.
Він розказав нам, як його дрон працює та що знадобилось, щоб його створити.
Добірка безкоштовних навчальних програм для розробників від dev.IT-курси
Платформа courses.thedev.io спеціалізується на пошуку ІТ-курсів. З понад 50 безкоштовних курсів з розробки, які тут представлені, ми вибрали найцікавіші.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі