💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олексій ДзюбаГаряченьке
22 грудня 2023, 09:20
2023-12-22
Project Manager EPAM та піарниця PettersonApps очолили Закарпатський IT-кластер. Які «фундаментальні зміни» готує пара керівників
У листопаді в Закарпатському ІТ-кластері представили нових керівників. Виконавчою директоркою стала Мирослава Майдич, PR-керівниця PettersonApps. Головою правління обрали Станіслава Шикалова, Project Manager EPAM, який очолює регіональну команду.
«Зараз ми аналізуємо діяльність кластера за минулий період та будуємо плани на наступний рік, відбуваються фундаментальні зміни», — розповів DOU Станіслав Шикалов.
У кластері продовжують розвивати освітній напрям — цьогоріч провели безплатний курс англійської мови, організували зимову ІТ-школу для студентів, підписали меморандуми про співпрацю з двома місцевими вишами.
В Ужгородському національному університеті, в якому навчається близько 15 000 студентів, організували лекції, освітні заходи й менторські програми. А в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти планують запуск програми від EPAM IT Fundamentals, яка тепер перекладена й адаптована для вчителів.
«Наразі ситуація з релокацією в регіоні стабілізувалася і нам треба вирішувати вже інші питання. Працюємо над стратегією довгострокового розвитку IT-сфери в регіоні. Серед пріоритетів — трансформація освітніх програм, інвестиції та інновації, а також волонтерські й соціальні ініціативи. Також кластер зараз запускає ініціативу, яка допоможе захисникам здобути додаткові навички», — сказав Станіслав Шикалов.
«Закарпатська ІТ-спільнота має такі ж виклики, як і колеги з інших регіонів», — розповіла Мирослава Майдич.
Серед перешкод для зростання галузі в Україні фахівчиня відмітила відсутність механізму оформлення дозволів на закордонні відрядження та конференції під час воєнного стану. Цей фактор, на її думку, сильно впливає на укладання нових угод та залучення інвестицій.
Нагадаємо, що Закарпатський ІТ-кластер, який очолила підприємиця Жанна Капіца, розпочав роботу у квітні 2022 року. Тоді на територію Закарпатської області релокувалися понад 30 000 айтівців. Засновниками кластера є 11 компаній: EPAM Ukraine, Intellias, SoftServe, Sigma Software Group, Genesis, PettersonApps, Astound Commerce Careers, 4Team, Telesens, SQUAD і CANFLY. У лютому цього року Жанна Капіца склала повноваження CEO Закарпатського IT-кластера, згодом вона ввійшла в правління організації.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.
Не Патроном єдиним. Айтішник з EPAM шиє військову амуніцію для собак: історія диво-стартапу для чотирилапих захисників України
Максим Лісович, Interior Designer в ЕРАМ Україна, поза роботою допомагає амуніцією українським військовим… собакам. Так, службові пси носять унікальні жилетки та нашийники, мають спеціальні аптечки та турнікети. Чотирилапі в такому «одязі» більш захищені та впізнавані.
За словами Максима, тільки на заході країни нас захищають сотні військових собак. Айтівець допомагає військовим кінологам нести цю службу гідно, забезпечуючи відповідною амуніцією, спеціальними аптечками та турнікетами. Нещодавно він провів три дні поспіль, власноруч відшиваючи нашийники та повідці. А ще два роки тому шити він не вмів узагалі. Ось історія диво-стартапу.
Австралійське задзеркалля. Історія Delivery Director EPAM, який через війну релокувався із сім'єю до Австралії: як адаптуватися та вижити за океаном?
Григорій Клімов — директор з делівері і керівник великої Platform Engineering-практики в EPAM. Понад 10 років він будував свою кар’єру в українському офісі, але війна змусила його з родиною кардинально змінити життя. В березні Григорій з дружиною і трьома дітьми поїхали з рідного Харкова, деякий час провели в ЄС, а згодом — вирушили до Австралії. «Я мріяв жити в цій країні, коли піду на пенсію. Але війна підштовхнула до того, щоб прийняти рішення значно швидше», — каже Григорій.
Ось його історія.
Очільник EPAM Ukraine: «Було б класно мати якісь прозорі, відкриті механізми виїзду за кордон для обмеженої кількості людей»
Керівник EPAM Ukraine Степан Мітіш, який до призначення відповідав за київський та вінницький офіси компанії, дав велике інтерв’ю AIN. В компанії він працює вже 16 років, тобто знає про український IT-аутсорс багато, якщо не все.
dev.ua обрав найцікавіше з розмови.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі