🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Ігор Вишневський Робота
20 листопада 2024, 17:06
2024-11-20
«Останнє місце роботи два місяці, до цього п’ять місяців і перед тим — дві роботи по три місяці», — рекрутерка отримала неоднозначний фідбек за відмову кандидату, який часто змінював роботодавців
Рекрутерка Анастасія Андрущенко відмовила кандидатові, який часто змінював місце роботи і не затримувався на останніх посадах надовго.
І хоч причиною відмови було не тільки це, а й, в першу чергу, нерелевантний до вакансії досвід та доволі груба поведінка під час спілкування з нею, все ж рекрутерка отримала значну частку критичного фідбеку від ІТ-спільноти.
«Кандидат відгукується на вакансію. Останнє місце роботи два місяці, до цього п’ять місяців і перед тим дві роботи по три місяці, обов’язки не розписані, а посади нерелевантні до моєї вакансії. Я пишу, що він перестрибує з місця на місце і ми таких кандидатів не розглядаємо. Отримую відповідь: от саме для цього і існують співбесіди, на той випадок якщо у HR дислексія і він не може нормально прочитати резюме», — розповіла вона про цей кейс на своїй сторінці у LinkedIn.
Зі слів Анастасії Андрущенко, на цьому прикладі вона зрозуміла, чому багато її колег відмовляють кандидатам шаблонними листами, а не повідомляють причину відмови по резюме.
Водночас, значна частина ІТ-спільноти у коментарях зосередилася саме на факті відмови через те, що кандидат часто змінював роботодавця, а не на інших факторах її рішення.
«Як мінімум людина пише правду. Хай це не виглядає привабливо у резюме. Але як мінімум кандидат заслуговує на те, щоб поговорити», — вважає Senior Quality Assurance Engineer Катерина Кролевецька.
Developer Марія Кравець стверджує — зараз на ринку часто немає довгострокових проектів.
«Натомість є короткострокові або раптом у замовників закінчуються гроші для розробки проекту (і таку ситуацію зараз можна дуже-дуже часто зустріти), або ж замовники раптом без особливих причин вирішують звільнити людину (бо не працювала 24/7 та не перформила відповідно). Так, перестрибування із проєкту в проєкт щоразу після кількох місяців роботи виглядає дуже так собі в очах рекрутера чи працедавця, але поточні реалії на ринку ІТ дуже жорсткі та печальні, тому ситуації стаються вкрай сумні і далеко не завжди із вини працівника. А ще легко отак відмовляти кандидату через такі перестрибування, ще навіть не поговоривши з кандидатом, коли сам маєш роботу і не маєш потреби вигризати собі місце в отриманні офферу», — висловила свою думку вона.
Head of SEO Іван Кірсанов теж не вважає сам факт частої зміни роботи негативною характеристикою для кандидата.
«Різне буває. Особливо зараз! Дуже багато компаній, де спочатку все мило та красиво, а через місяць випробувального періоду дістають ложку і починають їсти мізки», — стверджує він.
Software Engineer Костянтин Сальников поділився своїм досвідом аналогічного плану, хоча і вказав на нюанси.
«Коли працював в R&D команді, то проекти бували і по 3 місяці (коли зробили архітектуру, POC/MVP, документацію і передали далі в інші команди). Але, звісно, що такий досвід повинен бути зазначений в деталях, і добре описано, що саме виконувалось за той строк», — вважає айтівець.
Analyst Марина М. взагалі переконана у тому, що змінювати роботу через три-чотири місяці є нормальним, якщо ті чи інші умови не підходять або не знаходиш себе в команді.
«Поважаю тих, хто шукає собі кращу роботу і не боїться змінювати місце кожні три місяці. 3-4 місяці — це якраз той термін, за який можна зрозуміти, подобається чи ні. Але рекрутери люблять одразу навішувати ярлик: „попригунчик“. На жаль», — поділилася вона.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі