🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікВійна
2 грудня 2024, 19:13
2024-12-02
«40% від вартості розмінувальної техніки повертається до держбюджету через податки та збори». Юлія Свириденко про розширення виробництва в Україні
Перша віцепрем'єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що Україна розширює виробництво техніки для розмінування, а також висловилась щодо перспектив в цьому напрямку.
«Підтримка українського виробника машин для гуманітарного розмінування має значний економічний ефект — 40% вартості повертається до державного бюджету у вигляді податків і зборів», — повідомила Юлія Свириденко під час другого форуму з розмінування України.
Міністерка додала, що в перспективі це може стати потужною експортною позицією.
Серед заходів, які розширюють сферу розмінування в Україні:
перший хакатон для новаторів у розмінуванні,
польові випробування дронів із сенсорами для виявлення мін,
пілотний проєкт з використання супутникових знімків та штучного інтелекту для пріоритезації розмінування територій, який впроваджується на Харківщині.
Вітчизняних виробників будуть стимулювати за допомогою програми 15% компенсації вартості купівлі української техніки та обладнання. Впроваджено також принцип «Підтримуй Україну українським» — агенції системи ООН купуватимуть техніку в Україні. На 2025 рік у державному бюджеті закладено 1 млрд гривень на програму компенсацій за розмінування агроземель.
Крім того, Юлія Свириденко повідомила, що на сьогодні Україна має вже більше ніж 150 важких машин для розмінування, понад 4 000 саперів та 69 операторів протимінної дільності, 60 операторів ще проходять сертифікацію.
Окреме досягнення в розвитку цього напрямку, яке згадала Юлія Свириденко, це локалізація в Україні виробництва хорватської компанії DOK-ING, яка вже відкрила тут офіс.
Уряд також затвердив порядок сертифікації механізованих засобів розмінування за міжнародними стандартами, і перша машина «DOK-ING» вже пройшла сертифікацію за новим стандартом MV-4.
Машина для розмінування «Змій» української компанії Rover Tech вже успішно пройшла випробування на полігоні та отримала сертифікат відповідності. Вона може працювати в умовах низької та середньої рослинності та здатна знищувати протипіхотні та протитанкові міни, а також знімати розтяжки.
Про плани розпочати виробництво машин для розмінування в Україні стало відомо восени минулого року. Мова йшла про локалізацію словацьких Bozena та хорватських DOK-ING. Механізовані комплекси «DOK-ING» MV-4 та МV-10 виробника з Хорватії ще тоді вже використовувались для розмінування Херсонщини.
У квітні стало відомо, що машина для розмінування DOK-ING MV-4, виробництво якої вже частково локалізовано в Україні, успішно пройшла випробування.
Ще за місяць українське підприємство А3tech отримало сертифікат відповідності легкої машини для розмінування DOK-ING MV-4, що дозволить компанії-виробнику перейти до серійного виробництва. Крім того, найближчим часом планує випробувати важку машину для розмінування MV-10, і теж потім перейти до промислового виготовлення.
На ринку також розвиваються й українські виробники техніки. Раніше ми писали, що Міноборони допустило до експлуатації безпілотний багатоцільовий транспортер: що відомо про BoarTAC. Наприкінці вересня стало відомо, що Україні розробили новий спосіб механізованого розмінування — із застосуванням Starlink і не чутливий до ворожого РЕБ. Застосовують новий спосіб механізованого розмінування, який дозволяє обробляти від мін щонайменше 10 гектарів землі за день.
На базі одного з харківських підприємств та наукової організації було розроблено машину підготовки ґрунту МР-3101. Як стало відомо наприкінці листопада, усього було виготовлено та передано для використання 7 машин. Після їхнього практичного застосування й аналізу було створено більш сучасну модель машини для розмінування з урахуванням закордонних розробок.
«Уже обирала нове робоче місце в офісі». Інтерв'ю з українкою, якій Apple відмовила через війну з росією
Катя Трусова — українська айтішниця, яка живе та працює в американському місті Остін, штат Техас. Нещодавно її пост у мережі LinkedIn зібрав понад 23 000 реакцій. У ньому дівчина розповіла, як майже перейшла працювати до компанії Apple, однак в останній момент отримала відмову, пов’язану з повномасштабною війною в Україні. Ми зв’язалися з Катею та дізналися деталі резонансної історії.
Війна за стандартами НАТО. Як працюють сучасні технології, ситуаційні центри та мережево-центричність на війні в Україні
Створення мережі ситуаційних центрів було передбачено рішенням РНБО від 4 червня 2021 року, наказом № 396 від 23 грудня 2021 року Міноборони було утворено робочу групу з цього питання. Але лише після початку повномасштабного вторгнення українські військові стали на крок ближче до натовських стандартів.
Марина Ціркун, членкиня ГО «Аеророзвідка», керівниця напряму С4ІSR, розповіла деталі про роботу системи ситуаційних центрів і пояснила концепцію ведення мережево-центричних війн.
«Не говоримо на політичні теми». Чому український єдиноріг AirSlate досі не покинув ринок росії
Українська компанія AirSlate має великий офіс в Україні, оцінку в понад $1 млрд та інвестиції на $130+ млн. Також вона має офіс у Санкт-Петербурзі, який після майже п’яти місяців війни росії з Україною не планує закривати та звільняти місцевий персонал. Розповідаємо головне з матеріалу AIN про те, що відбувається в компанії Семена Дукача, Вадима Ясиновського та Бориса Шахновича.