🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
29 липня 2024, 17:03
2024-07-29
За допомогою комплексної політики «Школа офлайн» урядовці планують повернути дітей до очного навчання. Як це буде відбуватись
Міносвіти у співпраці з віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим розробляє комплексну політику «Школа офлайн», щоби повернути дітей до очного та безпечного навчання, або забезпечити умови для ефективної дистанційної освіти та вийти на новий рівень якості освіти.
Міносвіти у співпраці з віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим розробляє комплексну політику «Школа офлайн», щоби повернути дітей до очного та безпечного навчання, або забезпечити умови для ефективної дистанційної освіти та вийти на новий рівень якості освіти.
Через повномасштабну війну та попередній COVID 19, згідно з дослідженням PISA–2022, українські діти відстають від однолітків з інших країн на 1,5–2,5 роки навчання.
«Україна зазнала значних освітніх втрат, і ключова передумова для підвищення якості освіти — доступ дітей до безпечного очного навчання. Саме тому ми впроваджуємо комплексну політику „Школа офлайн“, ціль якої повернути приблизно 300 000 учнів за шкільні парти», — повідомив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації.
Політика «Школи офлайн» містить пʼять основних компонентів, згідно з умовами кожної дитини: ВПО, учнів за кордоном або ті, хто не має (або має) доступ до очної або змішаної освіти. Політика враховує не лише умови учнів, а й учителів, щоби вони не були перевантажені.
Інфраструктурні рішення: держава виділяє субвенцію 2,5 млрд грн на побудову укриттів у прифронтових областях (треба побудувати ще 165 укриттів у 8 прифронтових і прикордонних областях); для місць, де неможливо побудувати укриття, будуть закуповуватись автобуси, щоб підвозити дітей до безпечних місць для навчання (уряд уже виділив 1 млрд грн на ці потреби); учнів і вчителів, які не можуть повернутись до очного навчання, забезпечать девайсами (їхня потреба визначиться з початку навчального року).
Навчання за місцем перебування дитини: діти, які були вимушені змінити місце проживання через повномасштабну війну, мають змогу навчатися в школі за місцем перебування. Але можуть продовжити навчатись у своїй школі дистанційно, якщо у школі за місцем проживання не має укриття чи вільних місць.
Перегляд мережі дистанційних шкіл: відтепер мінімальна наповнюваність — 20 учнів у класі. Наявність щонайменше одного класу для всіх років навчання: з 1 до 9 або з 5 до 11 класу (або з 8 до 11 для ліцеїв).
Навчання дітей на тимчасово окупованих територіях: вводиться індивідуальний план навчання (педагогічний патронаж) або ж подальше навчання в дистанційному класі своєї школи, якщо безпекова ситуація дає змогу відвідувати заняття. Або ж разом з учителем перейти до іншого класу, якщо їхня школа тимчасово припиняє роботу. Для цього батьки мають написати заяву.
Діти за кордоном: діти за кордоном вчаться в місцевих школах і часто поєднують це з навчанням у рідному українському закладі. Відповідно — отримують подвійне навантаження. Щоб уникнути цього, впроваджується українознавчий компонент. Це скорочена освітня програма, яка дає змогу зменшити навчальне навантаження на учнів. Діти зможуть очно навчатися в країні перебування та водночас дистанційно вчити українознавчі предмети. Зокрема, українську мову та літературу, історію України, захист України, географію тощо. Окрім цього, предмети з іноземних шкіл перезараховуватимуть.
Щоб покращити й оптимізувати час і навантаження для кожного вчителя, політика «Школа офлайн» пропонує:
Кадровий резерв. Педагог отримуватиме середню зарплату й проходитиме навчання, щоб згодом повернутися до викладання в школі.
Перехід до іншого закладу освіти за наявності вакансій.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Співзасновник інжинірингової школи BroBots шукає можливість перенести навчальний заклад з Києва за місто. Потрібно знайти зацікавлену громаду та спонсора
«Основна маса дітей бачила хімію в одному місці». Чернігівський вчитель розриває TikTok своїми дослідами. 5 інсайдів, як «підсадити» учнів на науку
Гліб Рєпіч — один з фіналістів цьогорічної премії найкращого вчителя країни — Global Teacher Prize Ukraine. Він викладає хімію у київській дистанційній школі і називає себе «скаженим хіміком». Як хлопець змінює методи викладання сучасних вчителів України за допомогою TikTok і чому його за це обожнюють учні, читайте в нашому матеріалі.