🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
14 березня 2024, 10:33
2024-03-14
«А як у вас зі слухняністю?». Рекрутерка поділилася прикладом дивної співбесіди. Ось, що там відбувалось
Рекрутерка Анна Котенко розповіла про цікаву співбесіду, яку проводив старший та єдиний дизайнер під час вимушеної відсутності рекрутера. Які питання його найбільше хвилювали?
Анна Котенко розповіла, що в одній з компаній рекрутерка взяла відпустку і поїхала до чоловіка на Схід, а в цей час у них звільнився один із двох дизайнерів. Відкрилась гаряча вакансія, яку закривали дизайнер, що лишився, та офіс-менеджер. Ось, що відбувалося далі, розповідає Анна:
Працювали за схемою — офіс-менеджер обдзвонює кандидатів, дизайнер з ними спілкується. Але, за тиждень 5 співбесід і жодного ТЗ не дали кандидату. Замовник попросив мене побути на співбесіді й подивитись, що не так. У ході розмови каже: «Я не знаю, може з блоком презентації компанії щось не так?»
Починається співбесіда, я тихо сиджу і просто дивлюсь, як дизайнер веде співбесіду. Він ставить одне питання «Розкажіть про себе», через хвилину перебиває кандидата і питає «А як у вас зі слухняністю?»
Я думала, мені почулось. Далі цей дизайнер штовхає спіч кандидату про те, що йому головне, щоб йому підкорялись і його слухали. І через кожні тридцять секунд він каже, ваші скіли то таке, ось головне, щоб ви були слухняними та підкорялись. Це тривало хвилин 10 і він закінчив співбесіду, навіть не сказавши кандидату ні слова про умови роботи, про проєкти та нічого власне не спитавши. Кандидат відключився і дизайнер у мене питає: «Ну що, як я провів співбесіду? Він зрозумів, що мене треба слухатись та підкорятись?».
У мене було одне питання: «Крістіан Грей, це ти?». Кажу:
Та власне, співбесіди як такої й не було. Що ви зрозуміли про кандидата? Які в нього скіли? Чи зацікавили ви його в співпраці?
Яка мені різниця в його скілах? Я навчу. Мені аби слухняний був та мені підкорятись.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю в DevOps: 30 запитань і поради досвідченого ліда
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди й отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Ельдар Алієв, Lead DevOps Engineer у SoftServe, розповідає, що треба знати, щоб отримати перший офер DevOps і дає поради джунам від досвідченого сіньйора.