Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Вікторія ГорбікНаукпоп
22 лютого 2023, 09:25
2023-02-22
Корейські вчені розробили тест-смужку, яка допомагає виявити щонайменше два види раку
Учені з Кореї заявили про винахід тривимірного плазмонічного коралового наноархітектурного паперу, за допомогою якого в сечі людини можна буде визначити рак без міток і скринінгу.
Пояснення щодо заяви науковців надав український хірург-онколог Андрій Лукашенко.
Учені з Кореї заявили про винахід тривимірного плазмонічного коралового наноархітектурного паперу, за допомогою якого в сечі людини можна буде визначити рак без міток і скринінгу.
Пояснення щодо заяви науковців надав український хірург-онколог Андрій Лукашенко.
Про метод
Він зазначив, що це простий, швидкий та ефективний метод виявлення щонайменше двох видів раку, передміхурової та підшлункової залози, за експрес-аналізом сечі, який можна використовувати поза межами лабораторій.
Тест система налаштована на пошук метаболітів ракових клітин у сечі пацієнта. Роботи в цьому напрямку велися й раніше, але зважаючи на вкрай низьку концентрацію згаданих метаболітів, пошук їх до цього часу був вкрай складним та вимагав коштовного та габаритного обладнання.
Про матеріал
За словами Андрія, корейським науковцям вдалося розробити наноматеріал, що підсилює сигнал від метаболітів приблизно в мільярд разів, що робить доволі простим та ефективним зчитуванням електромагнітних хвиль портативним датчиком.
«Зрештою, тест-система, що її було подано на патентування, більше схожа на звичайний домашній тест, скажімо, на COVID», — коментує він.
Як діє тест
Результати тесту відомі миттєво: зразок біоматеріалу, близько 10 мкл, розміщується на поверхні датчика та опромінюється джерелом світла впродовж короткого часу. Підсилений сигнал зчитується датчиком та за заздалегідь встановленою моделлю, що побудована на технологіях машинного навчання, визначає, чи є в пацієнта рак.
Потенціал винаходу
Розробники стверджують про високу чутливість та специфічність тесту та наразі ведуть роботи по інших видах раку. Але потенційно нова технологія може призвести до великої революції в медицині загалом. Адже описаний метод є універсальним — щоб налаштувати тест-систему на пошук інших захворювань, достатньо лише скласти новий алгоритм за допомогою технології машинного навчання.
Рак переможено?
Андрій Лукашенко акцентує, що казати про успіх поки все ж зарано. Оскільки насамперед йдеться не про клінічні дослідження, а лише про базову перевірку самої технології зчитування сигналів від метаболітів. Чи зрештою вона виявиться насправді такою ефективною та універсальною — покаже час.
Репост новин змушує нас вважати себе розумнішими, але це не так. З лідерами думок теж працює, показує нове дослідження
Обмін новинними статтями з друзями та підписниками в соціальних мережах спонукає людей думати, що вони знають про теми цих статей більше, ніж вони знають насправді. І це працює з активними користувачами Facebook, що ставить під сумнів обізнаність ваших улюблених лідерів думок. Про це свідчить дослідження вчених з Техаського університету в Остіні. До речі, обов’язково покажіть цю статтю своїм друзям і репостніть у соцмережах.