Сирський, Україна та Усик. Які ще статті найчастіше читали в українській Вікіпедії у 2024 році
У громадської організації «Вікімедіа Україна» поділились статистикою про найбільш відвідувані статті.
У громадської організації «Вікімедіа Україна» поділились статистикою про найбільш відвідувані статті.
«Уперше за півтора десятиліття на перше місце за відвідуваністю вийшла стаття про сучасника — рейтинг очолив Олександр Сирський» — прокоментував Микола Козленко, заступник голови Правління ГО «Вікімедіа Україна» й адміністратор українського розділу Вікіпедії.
Найпопулярніші статті в українській «Вікіпедії» у 2024 році сталі про Олександра Сирського (переглянули понад 1,1 мільйона разів), Україну (понад 1 мільйон переглядів) та Олександра Усика (переглянули понад 730 000 разів). Стаття про Валерія Залужного опинилась на пʼятому місці, його обігнав Тарас Шевченко. На 10 місці опинилась стаття про ТЦК та СП.
Серед статей про фільми та серіали трійцю лідерів очолили «Список 250 найрейтинговіших фільмів IMDb», «Мавка. Лісова пісня» та серія фільмів про Гаррі Поттера. Одразу за ними слідує стаття про оскароносну документальну стрічку «20 днів у Маріуполі», одним із творців якого став Мстислав Чернов, український режисер, відеограф, фотограф та айтівець за освітою.
Найбільшу кількість переглядів серед статей про сили оборони у 2024 році зібрав матеріал про Збройні сили України. Друге та третє місце у цьому переліку зайняли статті про 3-тю окрему штурмову бригаду (Україна) та 47-му окрему механізовану бригаду (Україна). Стаття про бригаду НГУ «Азов» замкнула пʼятірку.
Нагадаємо, за 2023 рік найпопулярнішою стала стаття про Україну її переглянули 1,6 млн разів. На другому місці — стаття «Російське вторгнення в Україну (з 2022)», вона отримала понад 1,3 млн переглядів. Третя — стаття про українського поета Шевченка Тараса Григоровича, 941 930 переглядів.
Крім того, в середині грудня 2024 року dev.ua опублікував інтерв’ю з головним амбасадором української «Вікіпедії» Антоном Процюком, про те, як (в цифрах) сьогодні почуває себе україномовна «Вікіпедія», що зараз українці читають найбільше серед її статей, яким чином працюють неетичні організації, які прагнуть побудувати бізнес на «вільних знаннях» та як одному програмісту вдалося «підняти» себуанську мову Філіпін завдяки «Вільній енциклопедії».