Вікторія ГорбікВійна
27 липня 2023, 18:07
2023-07-27
Українські розвідники розробили унікальний комплекс, що може заглиблюватись на територію до 40 км
Щоб замінити людей технологіями та зберегти життя військовим, українські розвідники розробили унікальний комплекс радіоелектронної розвідки. Про нього на брифінгу в Медіацентрі Україна — Одеса розповіли Влад Сорд «Змій», командир спецвзводу «Сенека» та Олексій «Еванс», інструктор з аеророзвідки, штабіст «Thunderbirds».
Щоб замінити людей технологіями та зберегти життя військовим, українські розвідники розробили унікальний комплекс радіоелектронної розвідки. Про нього на брифінгу в Медіацентрі Україна — Одеса розповіли Влад Сорд «Змій», командир спецвзводу «Сенека» та Олексій «Еванс», інструктор з аеророзвідки, штабіст «Thunderbirds».
За словами Влада «Змій» Сорда, початок радіоелектронного підрозділу поклав один із бійців, коли розповів про свого батька, який захоплювався радіоелектронікою, і той запропонував допомогу.
«Через два тижні, коли з’явилося обладнання, ми змогли перехоплювати розмови ворога по аналогових системах зв’язку на величезній ділянці фронту. Ми знали, коли будуть обстріли, по кому будуть працювати САУ. Також ми почали знати, де вони перебувають, і вражати їх — били по складах боєприпасів, командно-спостережні пункти. Дуже багато ворогів загинуло, дуже багато життів наших солдатів було збережено», — пояснив Влад Сорд.
Згодом комплекс масштабували та вдосконалили. Як зазначив Сорд, завдяки нововведенням військові слухали на Донбасі весь сектор від Соледару до Кліщіївки. Крім того, змогли перехоплювати цифровий зашифрований сигнал.
«З початку розшифровка займала два тижні, зараз пів години. Згодом ми зробили єдину систему, яка дозволяє не просто пеленгувати, а переносити в онлайн-режим на спеціальну карту, де відстежуємо ворога. Бачимо, куди рухаються ворожі ДРГ, куди летять „Орлани“. Завдяки цій системі ми тепер можемо знати наміри ворога», — акцентував він.
В основі комплексу, за словами Олексія «Еванса», працюють дрони: як звичайні дешеві Mavic, так і воєнні «Скіфи», «Валькірії», «Фурї», «Лелеки» тощо.
Вартість комплексу може становити умовно, 700–800 тисяч гривень, як говорить «Еванс». За його допомогою можна проводити розвідувальні операції на фронті глибиною та шириною в 40 кілометрів.
«Якихось особливих знань, щоби працювати, не потрібно. Треба тільки мати хист до навчання та бажання вбивати ворогів», — додав «Еванс».
«Льох для міських жителів». 17-тирічна хмельничанка створила екохолодильник: як він працює, де можна використати технологію та за що вона вдячна коронавірусу
Сімнадцятирічна випускниця Славутського ліцею на Хмельниччині, МАНівка Єлизавета Герасимчук, створила прототип екохолодильника, який працює від сонячних панелей та акумуляторів. Прототип дівчина презентувала на багатьох українських конкурсах та олімпіадах. Зокрема, попри повномасштабну війну росії в Україні, Ліза посіла третє місце у категорії Технічні науки, підкатегорія авіа- та ракетобудування, машинобудування і робототехніка, у фіналі щорічного Конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук України, та може взяти участь у міжнародних олімпіадах і конкурсах від МАН.
dev.ua вона розповіла подробиці розробки та наступні ідеї, а також свої плани на наукове майбутнє.
17-річний школяр розробив дрон-міношукач замість вічного двигуна, щоб допомогти саперам. Як він працює та як виглядає
Україна непереможна, якщо навіть у час військового вторгнення українці різного віку не перестають вчитись та створювати розробки, які допомагають і військовим, і цивільним громадянам. Цього разу героєм нашого матеріалу став школяр-старшокласник з ліцею КПІ Ігор Клименко, який розробив дрон-міношукач. Надихнула його на розробку війна, яка почалася ще вісім років тому.
З проєктом дрона-міношукача торік в Малій Академії Наук (МАН) школяр дістав друге місце, в цьому році — перше місце. Зараз готується далі до всеукраїнського етапу. Найзначніша винагорода — золото на Malaysia Technology Expo, одній з найбільших щорічних виставок технологій та інновацій у Південно-Східній Азії, та срібло на виставці винаходів в Женеві The International Exhibition of Inventions.
Він розказав нам, як його дрон працює та що знадобилось, щоб його створити.
Добірка безкоштовних навчальних програм для розробників від dev.IT-курси
Платформа courses.thedev.io спеціалізується на пошуку ІТ-курсів. З понад 50 безкоштовних курсів з розробки, які тут представлені, ми вибрали найцікавіші.