🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікРобота
19 грудня 2024, 14:56
2024-12-19
IT Auditor порахував в цифрах, скільки життя втрачає людина, працюючи в офісі. Чи погодились з його підрахунками айтівці
Андрій Бещук, data analytics та automation auditor у «Київстар», впевнений, що «працювати в офісі — втрачати власне життя». Він провів дослідження з власного досвіду та довів на цифрах, чому ця пафосна фраза є дійсністю. А айтівці прийшли в коментарі зі своїми аргументами «за» та «проти» офісної роботи. Які переважили?
«Офісний формат роботи не є ефективнішим, а потрібен тільки для того, щоб мати можливість бити співробітників палкою. Все. Жодних виключень. Всі слова про ефективність, збереження корпоративної культури, командну роботу тощо — це все казочки для джуніорів», — наголошує Андрій Бещук.
Розрахунки, які доводять теорію
Дистанційно:
О 8 ранку прокинувся, вмився, почистив зуби, щось поїв, вдягнувся в що попало та о 9 сів працювати.
О 18 закінчив роботу.
Якщо допустити, що лягаєш спати о 23, то є ще цілих 5 годин на власне життя.
Офіс:
Ти витрачаєш 1 годину на марафет, бо ти ж в люди, ти ж в офіс. 30 хв поснідати. Ти витрачаєш 1,5 години на дорогу в офіс, щоб бути о 9. Таким чином, ти вже прокидаєшся не о 8, а о 6 ранку. Результат: менше сну, менше здоров’я, менше ментального здоров’я через затори, черги на транспорт, давку в метро/маршрутках, втрачаєш гроші на траспорт, заробляєш брейнрот, бо займатись розвитком в метро та маршрутках, а не втикати в телефон та дивитись тіктоки майже неможливо. І це ми тільки про ранок, почекайте.
В офісі треба йти на обід кудись їсти — це 250-300 грн у порівнянні з домашнім обідом за +/- 70 грн. Результат: втрачаємо гроші або час, зусилля та нерви на судочки, їх транспортування тощо.
О 18 закінчив роботу, але додому в кращому випадку будеш добиратись 1,5 години. Повторюються всі пункти з ранку. Приїжджаєш додому о 20:30 голодний та мертвий. 1 годину приходиш в себе. І тільки о 21:30 ти здатний знову функціонувати та щось робити. В тебе є 1,5 години до сну. Що робити весь цей час? Нічого. Ти вже нічого не встигаєш: ні позайматись хобі, ні погуляти, ні зустрітись із друзями, ні щось подивитись та повчитись, ні прибрати вдома — нічого адекватного. Результат: втрачений час, відсутність особистого життя в у вечір робочих днів, втрачені гроші на транспорт.
Підсумуємо всі результати: 4 години на день втрачається через дорогу та підготовку до офісу (рахуй — в нікуди, години назавжди втрачені на порожнечу), 300-400 грн на день витрачається на дорогу та обід (~8,400 грн на місяць з вашої зарплати), відсутність власного життя, пошкодження фізичного та ментального здоров’я.
Які аргументи в айтівців проти офісу
«Ще можна додати, що зростає непотрібне споживання одягу, аксесуарів, з кожного кутка тобі кричать про нові тренди, що треба носити в цьому сезоні, в які спортивні клуби ходити і де пити каву. Десь я перебільшую, але суть одна — працювати в офісі дорожче. Ціную, якщо роботодавець створює вибір і працівники можуть обрати потрібний для них формат», — Project Manager, Наталя Гайванович.
«Офісний формат роботи здебільшого потрібен власникам бізнес-центрів, які щодня втрачають кошти на оренді приміщень, починаючи з пандемії. Решта лише зберігає принаймні зайвий тиждень власного часу, який раніше витрачала в пробках по дорозі до офісів, який не сплачує замовник», — DevOps Engineer Артур.
«Всі люди різні і це прекрасно. І тому не всім підходить прокидатись о 6:00. В мене бувають періоди коли я о прокинувшись о 6:00 можу о 7:00 вже працювати і до першого дейліка видати дуже круту продуктивність. Але бувають часи коли я ледь-ледь прокидаюсь десь о 10:00 і сонний йду робити каву. І я неймовірно тішусь що на віддаленому форматі роботи я можу собі це дозволити і не ефектити інших співробітників», — Frontend Developer у MOJAM Дмитро Ханджанов.
«Згоден. Я дома все ж більш продуктивний, якщо це не стосується дуже специфічних задач, пов’язаних з роботою. Не треба відволікатися на ті ж перекури (якщо електронка/айкос), зайві балачки і можна сконцентруватися повністю на роботі. З іншої сторони без ефективної комунікації дуже важко. Якщо єдиний вихід — офіс, тоді так тому і бути. Але як віддалений співробітник зі стажем, починаючи з 2020, більшість речей можна робити дома. Навіть краще, ніж в офісі. І я вже мовчу про вільний час, зовнішній вигляд та сон. І трати на поїздку», — QA Engineer Сергій Портов.
«Я мама трьох дітей. Наймолодшому 1,7, він з нянею з понеділка по пʼятницю. Спробувала було ходити в офіс. Все вірно — час на збори, час на дорогу, гроші на обід. + Я не бачу як росте моя дитина, до пʼятниці дім не впізнати, бо прибирати, прати тощо немає часу, а ми, батьки падаємо з ніг. Повернулася до дистанційку — все стабілізувалося», — Head of B2B&B2C Sales Алла Балоха.
«Згодна, що кожен день їздити в офіс це не вигідно та не виправдано. Для мене особистий профіт в роботі дома, що можна спокійно встати порухатись, зробити невелику розтяжку і спина скаже дякую) І додаткова дорога в офіс і назад іноді можуть втомити більше ніж весь робочий день», — Internal Communication у lifecell, Вероніка.
«Погоджуюсь на 100%. Ремоут це комфорт та більше часу на власне життя», — Quality Assurance Specialist Олександр Тсис.
«В дизайні 20 років, 11 з них на фрілансі, чи віддалений формат роботи. Ніяких офісів непотрібно для роботи дизайнеру. Дизайнеру потрібне внятне ТЗ і терміни. Творча команда — це неформальні зустрічі на виставках, лекціях, кафе, концерти, музеї, галереї… , те що розширювати буде ваші горизонти. А не офіс кожен день», — Graphic Designer Наталі Забейда.
«Погоджуюсь з дописом, працюючи віддалено усвідомив економію часу, який ми не можемо повернути», — QA Engineer у Digital Sports Media Ярослав Деркач.
«Бензин на дорогу забули, парковка (35 грн година в Києві центр та навколо)», — E-commerce Євген.
Хто «за» офіс
«Я майже завжди працювала в офісі, палками не били, працювати з командою кайфово, якщо треба зосередитись — включила навушники і працюєш. Ви там стільки всього порахували, скажу як дівчина, яка робить кожен день макіяж, обирає, що вдягнути, кава, поїсти, роздуплитись після нічних шахедів тощо — вранці у мене це все займає до години часу, раніше я спокійно це ще суміщала з прогулянкою з собакою вранці та ввечері. Щодо їжі: у мене поїсти на роботі виходить дешевше, ніж скуплятись в магазині, витрачати купу часу на готування, тощо. Не знаю, що мішає вам в дорозі читати та інше, я спокійно за рік прочитала 15 книжок, спокійно проводжу час після роботи за особистими справами, з друзями, встигаю ввечері після роботи купу справ ще зробити та зайнятись своїми хобі, вивчаю дві мови для себе, пишу картини, займаюсь спортом, і їжджу з лівого берега на правий в Києві на роботу. Замість того, щоб хейтити офісну роботу, краще візьміть книжку по тайм-менеджменту, і буде вам щастя, як продуктивно розподіляти свої справи, а не жалітись в інтернеті, як все погано і які компанії жахливі примушують працювати і бʼють палками. А і так, прокидатись раніше набагато краще для здоровʼя, ніж спати до 11 на ремоуті та підключатись в ліжку», — Talent Sourcer R&D у Ajax Systems, Світлана Вишванюк.
«Я не можу сконцентруватися вдома. В офісі мені зручніше. Вдома я можу працювати 24/7. Навіщо? А в офісі я можу затриматися і їхати додому, можу прогулятися, щоб залишити роботу в офісі, а не нести думки з роботи додому. І в загалі вважаю, що люди різні й у кожного своя думка щодо цієї ситуації», — Senior technical specialist at MODUS X Юлія.
«Ви описали певно найгірший варіант робочого дня який можна уявити. Що є дуже суб'єктивно, адже мій особистий досвід роботи в офісі, перекреслює кожен ваш пункт. Навіть той де вас били палкою, не розумію чого ви там взагалі тоді працювали», — Senior Java/Scala Developer Віктор Кошовий.
«Маю дуже позитивний досвід роботи в офісі, тому для мене навпаки, те що компанія має офіс тільки плюс. Там хоча б можна соціалізуватися і працювати від того якось веселіше», — Web developer Катерина Ручка.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю, аби влаштуватися маркетологом в IT-компанію: 30 запитань і поради від досвідченого фахівця
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди та отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Маркетинг спеціаліст IT-компанії Universe Катерина Скрипка розповіла, що треба знати та як вдало пройти співбесіду в IT-компанію маркетологам-початківцям.
«Я вигоріла настільки, що вже не могла дивитися на комп'ютер». Історія QA-інженерки про великі гроші, безглузді купівлі, вигорання та дауншифтинг
Хмельничанка Олена Шеліна ― айтішниця, яка настільки вигоріла на роботі, що вирішила покинути IT-сферу та докорінно змінити своє життя. За 9 років роботи в IT дівчина пройшла всі ступені кар’єрного зростання, змінила кілька компаній і навіть напрямів. Та прокинувшись одного ранку, вирішила, що більше не зможе виконувати свою роботу якісно. Дівчина переїхала в село, завела господарство та повністю змінила професію. Розповідаємо її історію.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі