«Війна забрала в мого покоління 10 років життя». Як вчитись IT зараз та після війни 💻
Відділ новинДопомога
5 травня 2022, 19:02
2022-05-05
Ще один український айтішник, співробітник Luxoft, запустив виробництво бронежилетів для ЗСУ
Євгеній Наконечний, Financial Business Operational Partner в Luxoft, допомагає українським бійцям та запустив виробництво бронежилетів. Про це пише Speka.
Але він не єдиний, хто допомагає бійцям з екіпіруванням. Деякі з героїв інших матеріалів теж зробили свій вклад в це.
Євгеній Наконечний, Financial Business Operational Partner в Luxoft, допомагає українським бійцям та запустив виробництво бронежилетів. Про це пише Speka.
Але він не єдиний, хто допомагає бійцям з екіпіруванням. Деякі з героїв інших матеріалів теж зробили свій вклад в це.
Під час збору гуманітарної допомоги Євгеній Наконечний зробив висновок, що бронежилети для українських військових часто купують у неперевірених осіб, які зрештою виявились невідповідної якості. Більшість з них навіть не могли врятувати від потрапляння кулі.
Євгеній знайшов якісну сталь та організував виробництво бронежилетів з пластин, які покривалися рикошетом та демпферним шаром, та вогнестійкої тканини.
Співробітник Luxoft сказав, що колеги та керівництво компанії не залишилось осторонь його ініціативи, та «всіляко допомагали».
Своєю чергою Дарія Гаран, проджект-менеджерка з Kevuru Games, вже третій місяць менеджерить пошиття розвантажувальних жилетів для воїнів. Вона шукала кошти на спецодяг, тканину, швачок-волонтерок, організовувала роботу цеху й доставку відшитого.
Засновник компаній Powercode, Goodex24Pl, президент Європейської асоціації програмної інженерії Владислав Савченко вклав 1 млн грн у виробництво бронежилетів для ЗСУ. Разом зі своїм другом із Запоріжжя Денисом Кульчицьким організували виробництво з нуля за кілька тижнів.
Іноді виготовляють жилети з пластинами, які теж служать для захисту. Project Manager із SoftServe Нікіта Варфоломєєв разом з командою з 10 людей виготовляє бронежилет з пластинами для ЗСУ та тероборони. «Вони важчі, ніж мали б бути… Але зараз потрібні й такі, як ми робимо», — каже Нікіта.
ІТ-підприємець Владислав Савченко інвестував 1 млн грн у виробництво бронежилетів для ЗСУ і ТрО. Виготовлений у Запоріжжі броник 4+ класу коштує всього $100
«Хлопці на передовій не беруть паузи, тому й мені не хочеться». Проджект-менеджерка з Kevuru Games організувала пошиття розвантажувальних жилетів під Вінницею
«Як безхатько я ходив по підвалу й шукав хоч пакет або ганчірку для миття підлоги, щоб одягнути на себе». Історія айтішника, який виїхав з розбомбленого Ізюму
На Reddit користувач з ніком strong_dragonfly_972 опублікував історію про те, як евакуювався з Ізюму в Харківській області, де зараз тривають запеклі бої. dev.ua публікує історію хлопця від першої особи, щоб зберегти емоції та настрій українця.