Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Вікторія ГорбікРобота
30 червня 2024, 11:21
2024-06-30
Історія з життя. Тестувальник розповів, як за півроку пошуку з третьої спроби він отримав оффер в омріяній компанії
QA Manual та QA Tech Lead Артем Жмурський розповів, як на початку січня його звільнили. З того часу він пройшов шлях з пошуку роботи, отримав кілька офферів, в тому числі і в топови компаніях, але не здавався і врешті-решт його взяли у компанію його мрії. Ось, що йому довелось пройти за місяці пошуку.
QA Manual та QA Tech Lead Артем Жмурський розповів, як на початку січня його звільнили. З того часу він пройшов шлях з пошуку роботи, отримав кілька офферів, в тому числі і в топови компаніях, але не здавався і врешті-решт його взяли у компанію його мрії. Ось, що йому довелось пройти за місяці пошуку.
Звільнення Артема прийшлось на початок січня коли, за його словами, всі навколо писали: «Manual QA знайти роботу зараз — неможливо».
«Це був удар, бо це була моя перша робота в IT, де я отримав понад 3,5 роки досвіду, став Tech Lead та сформував команду QA», — згадує він.
Перша спроба
Артем розпочав пошука роботи, як він розповідає, одразу після звільнення, 3 січня. Шукав вакансії на Djinni та DOU та спочатку хаотично відгукувався на всі, що були.
І вже наступного дня пройшов співбесіду у аутстаф-компанію. Згодов виконав тестове і отримав пропозицію роботи, але вирішів продовжити пошуки. «Це було не те, що я шукав», — пояснює тестувальник.
Згодом було, за словами Артема, багато відмов, які він сприймав нормально. І ось його запросили на співбесіду до компанії, яка його вразила. «Мені так сильно сподобалась команда на інтервʼю, рекрутери, спілкування», — згадує він. Але, тоді він отримав відмову, яку вже сприйняв боляче. Та не полишив надії працювати у цій компанії і намагався потрапити до них через інші відкриті позиції за своїм фахом.
Друга спроба
Після відмови від компанії-мрії, Артема, за його словами, дуже швидко запросили працювати до іншої, яка входить в ТОП-5 в Україні. І з 1 лютого він розпочав там працювати.
«Компанія та команда були дуже крутими, але душею я був не там», — пише тестувальник.
У кінці травня він дізнався що його проєкт закривають, а подальша доля невідома. Тож, вирішив не гаяти часу та спробувати пошукати щось нове.
Далі знову були десятки інтервʼю, одне з яких знов в ту саму компанію, що так йому «запала в душу» ще у січні. І знов він отримав відмову.
Win
За місяці пошуку з Артемом ставалися різні, як він їх називає, «приколи». Ось деякі з них:
Супровідний лист, який він інколи відправляв, та з яким навіть отримав офер: «Вітаю, вам знадобиться Manual QA Lead, або Manual QA. На такий випадок ось моє резюме. Але у випадку, якщо ви шукаєте Артема, то я готовий розглянути будь-які релевантні посади, готовий швидко вчитися та давати результат.»
Проходив співбесіди у відомі українські компанії, один застосунок якої встановлений у кожного українця, а інший встановлювати не всі поспішають.
Артема запросили у компанію з відомою платіжною системою, але він відмовився, бо не хотів проходити поліграф.
Отримав офери до найбільшого поштового оператора та банку, але відмовився через те, що мав більш привабливі пропозиції.
Завітав до офісу відомого виробника охоронних систем.
За 2 місяці активних пошуків у січні та червні:
> 200 відгуків,
> 20 HR інтервʼю,
> 16 технічних співбесід,
7 оферів.
А невдовзі після другої відмови у компанії його мрії Артем отримав ще одне запрошення на співбесіду, але вже на іншу вакансіяю та бажаний офер! «То ж в понеділок у мене перший робочий день там, де я хотів», — завершує свою розповідь тестувальник.
Замість висновку
Історію пошуків Артема можна підрезюмувати словами: «Головне вірити у мрію», але краще на завершення такої життєстверджуючої історії пошуків підходять слова з коментаря рекрутерки Людмили Балилевської до його посту: «Головне аналізувати причини відмов, (якщо їх надають) та рухатись далі».
Інша фахівчиня, HR Валерія Редько, написала, що історія Артема — гарний приклад наполегливості, системності та мотивації.
«Я стою у банку, скинь мені один біток». IT-підприємець Михайло Пацан розповів, як шахраї за допомогою ШІ виманили у нього близько 1 біткоїна, а загалом отримали не менше $0,5 млн від інших потерпілих
«Ваша компанія підтримує терористичний режим рф?». Співзасновник Delfast розповів, як написав 35+ листів американській Domain.com, яка чомусь прибрала Україну зі списку реєстрацій: який результат
«Якщо з нами зараз у ТЦК поїдете, ми повз чергу проведемо й до вечора будете мобілізовані». Спортивний коментатор V1lat розповів про зустріч із представниками ТЦК (або ж шахраями у формі)
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Навіть для виробників трун і пам’ятників я писав тексти». Як стати game-тестувальником під час війни: історія колишнього металурга, страховика, копірайтера
34-річний Андрій Зубков під час війни увійшов в IT, докорінно змінивши свою кар'єру і буденне життя. Тепер він QA Engineer у компанії Pingle Game Studio — тестує ігри. А до цього працював на металургійному комбінаті, в страхуванні та навіть копірайтером. Свою історію про вхід в нове життя Андрій розповів dev.ua.
«Я вигоріла настільки, що вже не могла дивитися на комп'ютер». Історія QA-інженерки про великі гроші, безглузді купівлі, вигорання та дауншифтинг
Хмельничанка Олена Шеліна ― айтішниця, яка настільки вигоріла на роботі, що вирішила покинути IT-сферу та докорінно змінити своє життя. За 9 років роботи в IT дівчина пройшла всі ступені кар’єрного зростання, змінила кілька компаній і навіть напрямів. Та прокинувшись одного ранку, вирішила, що більше не зможе виконувати свою роботу якісно. Дівчина переїхала в село, завела господарство та повністю змінила професію. Розповідаємо її історію.