🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікРобота
7 квітня 2025, 15:04
2025-04-07
Піти не можна залишитись. HR generalist розповіла, як хотіла звільнитись, але залишилась. Чому передумала і як до подібних коливань ставляться інші айтівці
HRG у Laser Estetics Аделіна Хаценко нещодавно вирішила звільнитись і впродовж недовгих пошуків навіть отримала кілька класних для себе офферів. Проте працедавець не хотів відпускати фахівчиню й зрештою вона залишилась. Чи були в таких ситуаціях IT-фахівці та що вирішували на роздоріжжі? Своїми міркуваннями вони поділились під постом Аделіни.
HRG у Laser Estetics Аделіна Хаценко нещодавно вирішила звільнитись і впродовж недовгих пошуків навіть отримала кілька класних для себе офферів. Проте працедавець не хотів відпускати фахівчиню й зрештою вона залишилась. Чи були в таких ситуаціях IT-фахівці та що вирішували на роздоріжжі? Своїми міркуваннями вони поділились під постом Аделіни.
«Ми довго розмовляли, обговорювали можливе й неможливе та дійшли до того „А чому нам втрачати одне одного?“.....Я залишилась», — згадує фахівчиня. Вона зізнається, що, хоч її навіть «деякий час „мурашило“», залишилась вона без жодних сумнівів. Хто з IT-фахівців підтримав такий підхід, а хто не вважає його правильним і ось чому.
Хто «ЗА»
Наталя Дідус, UX/UI Designer
Я звільняюсь. І в нас було кілька розмов із менеджером, де мене переконували залишитися. Але я все-таки йду, тому що не почуваюсь комфортно на посаді, на якій працюю. Коротше кажучи, у кожного свої пріоритети і причини. Якщо ваші потреби і вимоги задовольнили, тоді чому б не лишитись. Не бачу в цьому нічого поганого. У нас є люди у фірмі, які йшли й повертались через якийсь час. Це нормально, головне не спалювати мости.
Андрій Кравчун, Recruiter
Вітаю. Це дуже круто, коли компанія розуміє, що краще вас не втрачати, і стимулює працювати надалі. Мене, до прикладу, дуже мотивує й надихає, що мене цінують на роботі.
Микола Степанець, QA Engineer
Якось пробував перевірити, що буде, якщо відмовитися від оферу й залишитись.
Через півтора року підняли зарплату до тієї суми, яку мені пропонували в оферах, онбординг із новим таскам зробили на два роки пізніше, ніж домовлялись.
Бажання перевіряти тесткейс «що буде, якщо повірити HR і менеджеру» більше немає.
Хто «ПРОТИ»
Олександр Ізмаілов, UX/UI Designer
Вітаю, ви послабили свої позиції в компанії. Це явна ознака страху та невпевненості у своїх силах.
Ігор Хомяк, Senior Java Software Development Engineer in Test
Якщо вирішили йти — ідіть. Тепер і ставлення буде інше до вас, і проблеми, через які хотілося змінити роботу, нікуди не зникнуть. Однаково повернеться до ідеї переходу за кілька місяців.
Вікторія Вербенко, HR manager у Кернел
Вам будуть шукати заміну. Те, що вас на деякий час залишили — це тимчасово. Готуйтесь.
Софія Демʼяновська, Senior QA Engineer
Мені здається, рішення піти — це однозначно вже досягнута точка неповернення. Люди просто так не йдуть у нестабільність, співбесіди й невизначеність нової роботи. Тобто якщо вже мозок і прийняв рішення піти, то, швидше за все, було безповоротно погано. Бізнес не змінюється з одної розмови, бо бізнес — це величезна структура, яка створювалась роками, й один працівник аж ніяк не може бути трансформатором змін. Як я для себе визначила — якщо є тенденція на знецінення, нереалістичні дедлайни, підвищення зп у вигляді «а докажи, чому ти цінна» тощо, то ця тенденція тільки погіршується.
Віталій Мазуренок, Senior Manual QA Engineer у LiveXP
Було таке — і то була помилка. Якщо вирішили йти — треба йти.
Замість висновку
Head of IT Department Тетяна вважає людей ключовим ресурсом компанії. Саме тому вона підкреслює, що для фахівця важливо, крім перегляду зарплати, чути оцінку своєї роботи, відчувати, що він справді важливий для компанії й не просто витрачає свій час даремно.
«Моя думка — компанія повинна більше хотіти, щоб люди працювали на неї, а не люди повинні шукати роботу в іншій компанії. Вона має створювати умови, щоб хотілось віддавати свій час та енергію на розвиток компанії», — додала фахівчиня, підкреслюючи, що у випадку з Аделіною так трапляється не часто.
Проте є й інша сторона медалі — навіть при позитивному вирішенні питання, осад від таких ситуацій залишається у всіх. Так вважає Head of growth Ольга Бочарова. За її словами, було б добре, якби працівник спочатку обговорив усе, що його не влаштовує з працедавцем, і вже якби недоліки не були виправлені, тоді шукав нову роботу та ходив по співбесідах. «Але ви ходили по співбесідах, щоб упевнитись, що ви все ж таки заслуговуєте на те, і тоді вже з підтвердженням цього йти та відстоювати свої права», — звернулась до авторки посту Ольга.
За словами фахівчині, в подібній ситуації складнощі можуть бути:
У нової компанії осад через відмову працівника й, можливо, втрату інших кандидатів.
У компанії-працедавця хвилювання, що працівник може піти від них, а вони й не знатимуть чому, бо якщо він не каже, то для них усе ок.
Для працівника це можливість повторювання ситуації через деякий час, бо якщо питання було у грошах, то їх знову з часом стане замало.
«І… я знову опинився на ринку праці». Рекрутери розбирались, чому досвідченого PM звільнили вже втретє за 2,5 року, і чим це загрожує для майбутнього оффера
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
У TikTok набирає обертів новий тренд — тихе звільнення.
Що таке quiet quitting, чому воно виникає та чому зумери не хочуть викладатися на роботі на повну
У TikTok набуває обертів тренд quiet quitting — «тихе звільнення». Тренд отримав популярність після появи TikTok-відео від користувача @zaidleppelin. У ньому автор пояснює, що робота — це лише частина життя. «Цінність людини не визначається її працездатністю», — заявляє zaidleppelin у відео, що стало вірусним. Розповідаємо, що таке «тихе звільнення», чому воно виникло масе зараз та які наслідки матиме.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю, аби влаштуватися маркетологом в IT-компанію: 30 запитань і поради від досвідченого фахівця
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди та отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Маркетинг спеціаліст IT-компанії Universe Катерина Скрипка розповіла, що треба знати та як вдало пройти співбесіду в IT-компанію маркетологам-початківцям.
«Я вигоріла настільки, що вже не могла дивитися на комп'ютер». Історія QA-інженерки про великі гроші, безглузді купівлі, вигорання та дауншифтинг
Хмельничанка Олена Шеліна ― айтішниця, яка настільки вигоріла на роботі, що вирішила покинути IT-сферу та докорінно змінити своє життя. За 9 років роботи в IT дівчина пройшла всі ступені кар’єрного зростання, змінила кілька компаній і навіть напрямів. Та прокинувшись одного ранку, вирішила, що більше не зможе виконувати свою роботу якісно. Дівчина переїхала в село, завела господарство та повністю змінила професію. Розповідаємо її історію.