😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Ігор Вишневський Робота
22 лютого 2025, 15:20
2025-02-22
«Сьогодні мені подзвонила мама кандидата». Айтівці обговорюють неординарний кейс залученості родичів у процес працевлаштування
Talent Acquisition Lead Артем Нікітюк поділився з ІТ-спільнотою незвичним кейсом з власної практики, коли у процес працевлаштування була активно залучена мама одного з кандидатів.
Talent Acquisition Lead Артем Нікітюк поділився з ІТ-спільнотою незвичним кейсом з власної практики, коли у процес працевлаштування була активно залучена мама одного з кандидатів.
«Сьогодні мені подзвонила мама кандидата… Ні, не сварити мене за те, що я відмовив її сину… Вона попросила провести співбесіду, скинула резюме, розповіла про його сильні сторони та навіть пояснила, чим він буде корисним компанії», — зазначив він у дописі на своїй сторінці у LinkedIn.
Артем Нікітюк повідомив, що такий підхід викликав у нього здивування, але, попри все, з цим кандидатом таки призначена перша зустріч.
«Сподіваюся, він буде таким же активним, як його мама, бо інакше технічну співбесіду доведеться проводити для неї… Кандидати, якщо ваша мама зможе так „продати“ вас, то це дуже гарний мув, щоб шокувати рекрутера та потрапити на співбесіду!», — зіронізував Talent Acquisition Lead.
Нікітюк також запитав у колег-ректурерів, чи мав хтось з них у практиці щось подібне, і пообіцяв тримати спільноту в курсі щодо того, як завершиться ця історія.
«Мені мами не дзвонили, а от дружини часто звертаються з проханням провести консультацію їх чоловіку», — поділилася у відповідь на допис колеги HR BP Вікторія Захарова.
Виявляється, насправді такі випадки не є винятковими. Принаймні, про це каже рекрутер Наталія Громадська.
«У мене іноді бувають такі повідомлення від мами, тата, від дідуся. Уточню завжди — чи сам кандидат взагалі в курсі, що він шукає роботу?», — пожартувала рекрутерка.
Інші рекрутери теж не були осторонь таких випадків у своїй професійній біографії.
«З мого досвіду 28 рочків, це, скоріш за все, мамі більше потрібно знайти сину роботу. Колись була співбесіда чоловіка, 34 рочки. З мамою прийшов на співбесіду. Пішли думати після співбесіди, так і не повернулись», — розповіла HRD Арина Лебідь.
Авжеж, такий випадок не обійшовся також без низки іронічних та критичних коментарів від інших айтівців.
«Я б скіпнула такого спеціаліста. Бо „самостійність“ — це явно не його софтскіл. І далі що? Як ви уявляєте співпрацю з ДОРОСЛОЮ людиною, а насправді матусине дитинча?», — ставить риторичні питання Senior PHP developer Маргарита Самарська.
IT Project Manager Любов І. вважає цю ситуацію сумною.
«28 років — це дорослий чоловік. Якщо так станеться, що ви з ним підпишете контракт, то мама буде з’являтися і скандалити, що його синочок переробляє у вас…», — висловлює вона свої припущення.
Як писав dev.ua, у порівнянні з сусідніми країнами — Польщею, Чехією і Словаччиною — зарплати висококваліфікованих спеціалістів в українському ІТ-секторі виглядають цілком конкурентними, але початківцям більше платять в сусідніх країнах ЄС. Про це свідчить дослідження консалтингової компанії Korn Ferry.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю в DevOps: 30 запитань і поради досвідченого ліда
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди й отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Ельдар Алієв, Lead DevOps Engineer у SoftServe, розповідає, що треба знати, щоб отримати перший офер DevOps і дає поради джунам від досвідченого сіньйора.