Шведська компанія Saab та українська оборонна компанія Radionix підписали меморандум, який спрямований на зміцнення обороноздатності України.
У документі йдеться про стратегічну співпрацю, яка буде зосереджена на розробці та обслуговуванні сенсорних систем та оборонної електроніки, повідомили в пресслужбі Saab. Крім того, в заяві наголошують, що партнерство буде базуватись на сильних сторонах обох компаній.
«Ми з нетерпінням чекаємо на цю співпрацю з Radionix, використовуючи досвід обох компаній. Ця угода підкреслює тверду прихильність Saab до підтримки обороноздатності та оборонної промисловості України», — заявив заступник генерального директора Saab Андерс Карп.
У Saab також підкреслюють потужний технологічний потенціал та успішний досвід міжнародного співробітництва Radionix, що робить його важливим гравцем в оборонно-промисловому комплексі України, а також дає сподівання на цінні ноу-хау в галузі радіолокаційного та оптичного обладнання для наведення на ціль.
Про Saab
Saab — провідна оборонна та безпекова компанія з довготривалою місією — допомагати країнам захищати своїх людей та суспільство. Завдяки 25 000 талановитих співробітників, Saab постійно розширює межі технологій, щоб створити безпечніший і стійкіший світ. Saab розробляє, виробляє та обслуговує передові системи в аеронавтиці, озброєнні, командуванні та управлінні, сенсорах та підводних системах. Штаб-квартира Saab розташована у Швеції. Компанія здійснює основні операції по всьому світу і є частиною оборонного потенціалу кількох країн.
Про Radionix
Radionix— науково-виробниче підприємство оборонно-промислового комплексу України, яке займається розробкою, виготовленням, модернізацією, технічним обслуговуванням і ремонтом бортових радіолокаційних систем і оптико-електронного обладнання.
«Ми поєднали два світи: Deep Learning Engineers, AI Engineers та звукачів». CEO українського стартапу Respeecher розповів, як домовився про співпрацю з Голівудом і допоміг створити оскароносні стрічки
Компанія відкликала офер за кілька днів до запланованого старту співпраці. Senior 2D Animator вважає, що такі дії завдали їй збитків, і розраховує на компенсацію. На чиїй стороні правда?
Розробники симулятора FPV-дронів Liftoff два роки намагалися зв’язатися з українською владою для співпраці. Їм це вдалося після розголосу в X (Twitter)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)