Конкурс - обирай кращий стартап та отримай навушники! 🎧
Вікторія ГорбікСтартап
28 грудня 2022, 08:30
2022-12-28
Написати посмертного листа, вирушити у віртуальну подорож чи пограти з роботом в настільний теніс. 10 найцікавіших стартапів 2022 року
Попри повномаштабне вторгнення, від якого потерпає країна з 24 лютого, українські розробники продовжують генерувати ідеї та втілювати їх у soft- і hard-вироби.
У підсумках року ми зібрали 10 найяскравіших стартапів, які потрапили в поле зору dev.ua. Подробиці про них читайте на дозвіллі.
Попри повномаштабне вторгнення, від якого потерпає країна з 24 лютого, українські розробники продовжують генерувати ідеї та втілювати їх у soft- і hard-вироби.
У підсумках року ми зібрали 10 найяскравіших стартапів, які потрапили в поле зору dev.ua. Подробиці про них читайте на дозвіллі.
Зміст
idied.org — останній лист близьким
Стартап idied.org допомагає людям залишити згадку про себе. Людина пише лист або навіть декілька для того, щоб адресувати їх для різних людей. Лист буде опублікований і доступний за посиланням лише для тих людей, які мали посилання для доступу.
Два юні розробники, Олег Іванків (17) та Андрій Веліховський (19), розробили новітню зарядну смартстанцію «AKER». Вона може зарядити 5 пристроїв одночасно за 15 хвилин чи розділитись на окремі пауербанки.
Пристрій, який створили хлопці, складається з основи та знімного акумуляторного блоку. А сама станція має три порти під швидку зарядку та підтримує до 24 Ватт на один порт. Крім того, у верхній частині пристрою є слоти для безпровідної зарядки, достатні для підзарядки телефонів. Загалом за допомогою смартстанції можна заряджати до 5 пристроїв одночасно.
Pocket IP — управління об'єктами інтелектуальної власності
Pocket IP — це B2B-продукт з управління об'єктами інтелектуальної власності, насамперед торговими марками, а в майбутньому й патентами.
Принцип роботи стартапу такий: підтягуються дані з різних баз даних торговельних марок — українська база, міжнародна WIPO (World Intellectual Property Organization); далі юзерам надаються форми для обліку торговельних марок, тобто в одному місці можна дивитися всі статуси за різними країнами.
Chameleon Age — віртуальна екскурсія з доповненою реальністю
Chameleon Age ― це застосунок, який можна завантажити на телефон чи планшет незалежно від того, на iOS чи Android вони працюють. У застосунку міститься перелік уже відновлених об’єктів із детальним описом за геолокацією. Розробив апку технічний спеціаліст з Ірпеня Денис Комісар, який наразі є СТО стартапу. У технічні деталі стартапу Ігор не вдається, бо побоюється, що розкриття усіх карт створить на ринку жорстку конкуренцію.
DonorUA — платформа, що залучає донорів за допомогою AI
Команда стартапу DonorUA створила платформу, яка за допомогою штучного інтелекту рекрутує донорів крові та управляє ними.
Стартап працює в Україні, у тому числі і як неприбуткова громадська організація, допомагаючи державі транспортувати кров, закуповувати витратні матеріали та багато іншого.
Зараз ресурс DonorUA зінтегрований із системою Міністерства охорони здоров’я, з централізованим збором даних з усіх, хто заготовляє кров, і бачить їхні потреби.
Команда Solar Plex, яка займається питаннями сонячної енергетики понад 20 років, бере будь-яку сонячну панель, як уже встановлену, так і нову, і гібридизує її за допомогою власної hardware-розробки. У результаті стартапери отримують гібридну електротеплову сонячну станцію.
Розробники Solar Plex за допомогою полімерного колектору забезпечують циркуляцію теплоносія. З одного боку, це допомагає охолодити саму панель і підвищити її ефективність, а з іншого — отримати теплову енергію у вигляді гарячої води.
Команда Scally створила чат-бот у телеграмі, який допомагає піклувальнику зосередитися на власних потребах і бажаннях. Він містить прописані алгоритми, які визначають його емоційний стан і пропонують вправи з когнітивно-поведінкової терапії. Це щоденники вдячності, дихальні вправи, медитації на кшталт «уявне сканування тіла» й інші методики. Виконуючи їх, людина оперативно знижує рівень тривоги без допомоги психотерапевта.
Nanit Robot — конструктор для навчання робототехніки
Це набір із комплектувальних і датчиків, із яких можна зібрати 30 модифікацій роботів, а також отримати повний курс навчання. Робот програмується великим кодом, може поєднуватися з Arduino.
Конструктор допоможе дітям 5–12 років, щоб вони в майбутньому вибирали професії у галузі робототехніки, розумних будинків і подібного.
Choice — софт за підпискою для ресторанів, барів і готелів
Choice бере на себе розроблення таких рішень, як QR-меню, оплати рахунку через QR-замовлення до столу, резервація столів, доставлення, СRM-система та takeaway.
TenniRobo — це портативний робот для тренування з настільного тенісу, суміш hard і soft. Він має власне програмне забезпечення, яке завантажується в контролери електронної плати та мобільний застосунок.
Пристрій виконує роль тренера з настільного тенісу: подає м’ячі з різними темпом і силою. Завдання тенісиста — навчитися відбивати найскладніші подачі. Робот уміє робити подачі, навіси, підрізання та моделює реальну гру
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.