💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікРобота
30 серпня 2024, 09:00
2024-08-30
SmallTalk with Senior. 15 сеньйорів різних спеціалізації розповідають про свій шлях до успіху в професії
Ось і дійшов завершення цикл SmallTalk with Senior, де айтівці розповідали про свій досвід на шляху до сеньйора, про кількість часу, яка знадобилась, про нюанси пошуку роботи та рівня заробітку, можливості подальшого розвитку тощо.
І всі, хто хоче зібратися на вершину стека senior, можуть скористатись цими знаннями.
За майже 3,5 місяці власними історіями з dev.ua поділились 15 фахівців. Сьогодні ми зібрали їх разом.
36-річний Валентин Горобець, який вже 15 років працює в розробці і знає все про свій стек технологій. Він — із Вінницької області, навчався в Київському національному університеті технологій і дизайну на хіміка-технолога. Утім, IT переманило чоловіка на свою сторону.
Валентин досягнув сеньйорського тайтла як Wordpress/PHP Developer, ніколи не вивчаючи теорію заради теорії.
38-річний Олександр Гашенюк — світчер і Senior Java Developer. 6 років тому він обрав IT замість бухгалтерії, щоб мати можливість орендувати окреме від батьків житло, і тут його захопила любов до алгоритмів і прагнення до чистого коду.
Олександр не тільки став хорошим розробником, а й за 6 років збільшив зарплату у 20 разів.
33-річний Олександр Вітер працює на позиції Senior Python Developer у SoftServe з 2021 року. Його кар’єрний шлях не був прямолінійним, як у багатьох колег з IT-сфери, а у шкільні роки Олександру взагалі не дуже подобалася інформатика. Проте це не завадило йому досягти рівня сеньйор, не витрачаючи зайвий час на винахід велосипеда.
38-річний Ілля Морський народився на Прикарпатті, покинув навчання у польському Державному університеті ім. Шимона Шимоновича за спеціальністю «Прикладна інформатика» на третій рік, оскільки на той час йому це не видалося цікавим.
Але, не маючи вищої освіти, він став Senior Project Manager і все, що знає, опанував на практичних кейсах.
Оксана Громова, Global Tech Recruitment Professional, рекрутерка з Дніпра і працює в IT так давно, що тоді зарплату програмістів рахували за рядки коду. Проте не вона обрала спеціальність в IT, скоріше, технічна сфера обрала дівчину. А у рекрутери Оксану завела цікавість, яка триває й досі за понад 15 років досвіду в IT.
Рекрутерка наводить аргументи, чому сеньйорість не вимірюється роками, та розповідає про інструменти досягнення найвищих щаблів кар'єри.
31-річний Андрій Мамонтов з власного досвіду точно знає, що, перш ніж обирати ЗВО та спеціальність, варто витратити трохи більше часу, щоб дослідити свої інтереси й зрозуміти, в якому напрямку людина хоче рухатися.
І, не зважаючи на те, що життя схоже на рулетку, в ній існують компроміси та поштовх до руху з Instagram, які допомогли Андрію дійти до сеньйорского тайтлу Product Designer.
29-річний Владислав Небеснюк називає історію свого входу у технологічну професію — «Влад і IT». Він розповів, як, займаючись «перспективними напрямами», які радили батьки, вирішив спробувати те, що його зацікавило, і почало виходити.
Вже майже 10 років він Python Engineer, доріс до сеньйорного тайтлу, точно знає, в чому різниця між Developer та Engineer, чому все відносно в цій спеціалізації й чому тут не має «срібної кулі».
Микола Турнавіотов з Києва, в IT і телекомунікаціях майже із 6–7 років. З його 42 років Микола має 24 роки офіційного стажу роботи в цій сфері. Саме завдяки загальному досвіду в ІТ та довірі до нього та його можливостей від команди в першому проєкті він познайомився з базовими знаннями в програмуванні й автоматизації поточних процесів.
Він перейшов від сисадміна до DevOps Engineer, знає, чим відрізняються ці спеціалізації, та що потрібно зараз фахівцям, аби дістатися сеньйорного тайтлу.
37-річний луганець Михайло Письменний з самого малечку захоплювався мистецтвом та малюванням, яке на початку 2000-х взагалі вважалось неприбутковою справою. Отримавши дві вищі освіти та пройшовши довгий шляг у графіці та IT, Михайло зараз Senior UI/UX та Product Designe.
Він точно знає, коли найкмітливіші зможуть досягти сеньйорного рівня і чи є максимум.
Андрій Осіпенко з Сімферополя ще в школі розумів, що, так чи інакше, його життя буде пов’язано з IT, і в 16 років вже працював на UpWork як Full Stack Wordpress Developer + Designer.
Він розповідає, як дістатись сеньйорного тайтлу у Technical Product Manager, різні інструменти та відсутність стелі у ЗП.
Сергій Єрьомін — класичний світчер, він став джуніором у 34 роки. Зараз йому 40 і він Senior JavaScript розробник.
Він розповів, як досяг сеньйорного тайтлу за стандартами індустрії, як підкорити цю гору й заробляти кілька тисяч доларів, а також як важливо мати того, хто може підказати, що і як робити й у якій послідовності.
Починаючи з мрії стати модельєром, Христина Кук прийшла в IT не одразу, а лише після кількох років невтомної праці в інших компаніях. Про це дало їй змогу одразу претендувати на позицію middle.
Senior Graphic Designer, ілюстраторка і менторка зараз, Христина точно знає, що відмови бувають стимулом, а дістатися сеньйорного тайтлу можна не лише роблячи все правильно.
27-річна Юлія Шаповалова вже 7 років штурмує gamedev. Вона наголошує саме на слові «Engineer», бо саме цей функціонал відрізняє те, що дівчина робить, від «мавпячого тестування». Менеджерка за спеціальністю, Юля обрала геймдев, бо за кілька років до коронавірусу почала вигорати на менеджерській посаді. А добре на той момент могла лише грати в ігри. Проте і до вибору спеціалізації вона підійшла системно.
Юля одразу розвінчує міф про купу «бабла» в IT і про лайт-умови роботи — гарувати доведеться завжди, навчатись, розвиватись, шукати нові шляхи та підходи до роботи.
27-річна Senior Product Design Supervisor Юля Ковальова до 21 року жила і навчалась в Києві, але потім її життя кардинально змінилось і їй довелось переїхати до Польщі.
В IT вона потрапила власне як UX-дизайнерка, хоча спочатку для Юлі більше цікавий був проєктний менеджмент.