🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Вікторія ГорбікРобота
26 листопада 2024, 15:57
2024-11-26
Рекрутерка обурилась великій кількості вакансій «робота в офісі». Чи підтримали її айтівці?
Team Lead Recruitment у DevKit LLC Ельвіра Сич написала в соцмережах, як її бісять вакансії «робота в офісі». Вона послалась на статистику Djinni, де 67% вакансій мають статус «віддалено», і на керівників, які аргументують, що так краще видно результати і команда спілкується.
А що з цього приводу думають інші фахівці IT-сфери.
«Я за те, щоб ви оцінювали результати завдяки показникам, jira, пм-ам, проводили комплексну оцінку, а не переживали за те, до котрої людина відсидить у вашому офісі і чи не вийде на пʼять хвилин раніше», — наголошує Ельвіра. А чи є фахівці, які вважають роботу в офісі продуктивнішою?
Крім того, рекрутерка додає, що пропозиція працювати в офісі нормальна, якщо є належне укриття з їжею, інтернетом, стільцями та столами. «Але коли це історія де є просто офіс, то вам важливіше щоб ваші співробітники були живі чи мали каву брейк один з одним? Для цього можна зробити і онлайн івент», — вважає вона.
Junior fullstack developer Сергій Окунєв підтвердив, що саме так і працює наразі — в офісі, в якому не має укриття. Почуває він себе при цьому неоднозначно. «Особливо коли кілометрах в 5 прилітають ракети… І таке вже було декілька разів», — пояснює він.
Але операційна менеджерка Катерина Скічко вважає, що це ілюзія контролю. «Людина, яка нічого не робить у робочий час, знайде спосіб нічого не робити як вдома, так і в офісі», — підкреслює вона.
Senior Wordpress Валентин Горобець за те, щоб кожного співробітника оцінювати тільки по виконаній роботі. «А де він працює взагалі не важливо», — зазначає айтівець. Він навів приклад класичний приклад такої взаємодії, щоб було зрозуміліше:
лід і звичайний програміст,
лід з програмістом оцінили певну кількість задач на тиждень,
клієнт їх погодив,
програміст вклався в дедлайни,
немає великої кількості багів,
все погоджено.
«Всі в плюсі, нехай працює де й коли йому зручно», — вважає Валентин. За його словами, залежно від професії та обов’язків можуть бути вимоги трохи інші, наприклад, не пропускати важливі мітинги, коректно відписувати клієнту тощо.
Крім того, QA Automation Engineer Владислав Березовський додав, що також існує суттєва проблема з працевлаштуванням спеціалістів, якщо їхня локація не Львів або Київ в LinkedIn, як небезпечні міста.
«От буде дивно для них через пару місяців знову закривати офіси через нові епідемії вірусів. А в Україні, навіть добратись до офісу — вже задача», — наголошує бізнес-аналітик Антон Левандовський.
Але хтось з фахівців цінує зручності, які може надати офіс. «Я особисто душу дияволу продам за кавомашину з гарною кавою», — пише Business Data Analyst Юрій Черняєв.
Загалом IT-спеціалісти сподіваються, що ситуацію із роботою в офісі вирішить ринок. Так вважає, зокрема, Дмитро Ханджанов, Frontend Developer у MOJAM. «Сильні кандидати будуть обирати для себе більш комфортні умови, а роботодавцям з бажанням „бачити людей на стільці в офісі“ доведеться або компенсувати цю незручність через: вищу зарплату, більше бенефітів, скорочення робочих годин тощо, або ж вдовольнятись тими кандидатами, які не змогли знайти собі роботу в більш комфортних умовах», — пояснює він.
Крім того, Дмитро додає, що це уповільнить процес пошуку кандидатів. «В Україні не так багато айтівців залишилось, по відчуттю так більша частина вже виїхала. Хто через війну, хто через бусифікацію. І ось обмежуючись офісом цей невеликий список скорочується ще в десятки разів. І з того вже дуже невеличкого списку тих, хто підходить за локацією потрібно обрати того хто має бронь (або полюбляє ризикувати) і підходить по скілах. І ще й треба йому якось довести, що повернутись в офіс — це те, чого він прагне», — пише розробник.
Звісно, і тут айтівці зауважують справедливо, не всі, працюючи вдома, ходять в укриття під час тривог. Проте це Ельвіра аргументує тим, що вдома кожен сам відповідальний за своє життя.
Крім того, як зазначають IT-фахівців, не всі офіси облаштовані належним чином для комфортної роботи в сучасних реаліях. «Я ходила влітку на співбесіду, де було обов’язково знаходитись в офісі. І коли я запитала, як забезпечується світло/інтернет в блекауті — мені відповіли, що поки ніяк, і відсутність бомбосховища. І потім я думаю — в дома й оптика, і інвертор з акумулятором, і укриття під боком, і коворкінг зі старлінком», — згадує бізнес-аналітикиня Дарʼя Старцева.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі